r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox Focus dla iOS: przeglądaj strony bez śledzenia i po polsku

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Dbająca o prywatność przeglądarka mobilna Firefox Focus została dziś zaktualizowana, dzięki czemu zyskała między innymi polski interfejs. Aplikacja jest dostępna dla urządzeń z systemem iOS całkowicie za darmo i warto po nią sięgnąć, jeśli szanujecie swoją prywatność.

Firefox Focus jest kierowana do osób, które nie życzą sobie, by różne mechanizmy śledzące monitorowały ich aktywność w Sieci. Przeglądarka pozwala dowolnie blokować aktywność dodatków dopasowujących reklamy, serwisów społecznościowych, narzędzi analitycznych i wielu innych. W wielu przypadkach skutkuje to też blokowaniem widżetów serwisów społecznościowych i niektórych reklam, co jest dodatkową zaletą w przypadku zatłoczonych stron. Efektem ubocznym jest szybsze ładowanie stron i blokowanie webfontów, co z kolei pozwala zaoszczędzić na transferze. Lista blokowanych elementów została przygotowana na podstawie otwartej listy projektu Disconnect.

Firefox Focus jest przeglądarką bardzo prostą. Nie otwiera wyskakujących okien i nie ma nawet kart. Jej zadaniem jest przeglądanie jednej strony na raz, a po zakończeniu sesji usuwanie wszystkich śladów, jakie zostawi – historii, ciasteczek czy danych logowania.

r   e   k   l   a   m   a

W wersji 3.0 aplikacji dodane zostało 20 nowych języków interfejsu, w tym polski. Ponadto w tej wersji można zmienić domyślną wyszukiwarkę i łatwo wymieniać strony między Focusem, Safari i zwykłym Firefoksem na iOS-a. Firefox Focus może też działać jako dodatek do Safari i blokować śledzące komponenty na otwieranych w niej stronach.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.