reklama

Firefox OS: zaglądamy do środka nowego systemu Mozilli

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Niedawno dzięki uprzejmości Mozilli, otrzymaliśmy do testowania deweloperski model Keon, będący referencyjnym urządzeniem dla całej linii nowych telefonów z systemem operacyjnym Firefox OS. Atrakcyjne wizualnie, dobrze wykonane urządzenie wzbudziło Wasze zainteresowanie, sądzimy więc, że zainteresuje Was też to, jak sprawuje się jego oprogramowanie.

Dlatego dzisiaj w naszym labie publikujemy recenzję Firefox OS-a – systemu operacyjnego dla telefonów komórkowych, który realizować ma ideę WWW jako platformy aplikacji. Czy to oryginalne skrzyżowanie Linuksa z Firefoksem może poradzić sobie na rynku? Czy JavaScript i HTML5 nadają się do programowania aplikacji webowych? Czy rozproszony model dystrybucji aplikacji jest lepszy niż strzeżone ogrody Apple'a i Google'a?

Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić