Firefox coraz popularniejszy

Strona główna Aktualności

O autorze

Przeglądarka Firefox, od października ubiegłego roku dostępna w wersji 2.0, według Fundacji Mozilla została już pobrana ponad 400 milionów razy. Liczba ta nie odzwierciedla prawdziwej liczby aktywnych użytkowników programu, ale jest pewnym wskaźnikiem jego popularności.

Firefox jest używany przez coraz większą liczbę osób, w Polsce prawie co trzeci internauta, a w niektórych krajach nawet połowa. Regularnie odnotowywany jest też spadek liczby użytkowników przeglądarki Internet Explorer w wersji szóstej, ale przy jednoczesnym niewielkim wzroście udziału najnowszej, siódmej wersji.

Tymczasem, twórcy przeglądarki pomału kończą prace nad kolejną, trzecią wersją aplikacji, której wersja Beta zostanie wydana prawdopodobnie pod koniec września. Projekt wchodzi właśnie w stan zamrożenia kodu, co oznacza, że raczej nie pojawią się w nim już nowe funkcje. Nowy Firefox, prócz wielu poprawek i drobnych usprawnień, zaoferuje większe bezpieczeństwo, łatwiejsze zarządzanie dodatkami i zakładkami oraz precyzyjniejszą obsługę standardów, takich jak arkusze CSS.

© dobreprogramy