r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox for Tablets - co Mozilla szykuje miłośnikom tabletów?

Strona główna Aktualności

Ian Barlow pełniący w Mozilli funkcję Mobile UX Designer opublikował na swoim blogu ciekawy przegląd najważniejszych cech przeglądarki Firefox for Tablets.

Jak pisze sam autor, Firefox dla tabletów jest rozwinięciem projektu mobilnego Firefoksa dla smartfonów. Projektanci skupili się na jak najlepszym wykorzystaniu dużego ekranu tabletów, co pociągnęło za sobą kilka zmian. Modyfikacjom został poddany inteligentny pasek (awesomebar) - w nowym projekcie jest on bardziej przejrzysty i posiada karty umieszczone po lewej stronie ekranu. Podobnie same karty - z uwagi na większy niż w smartfonach rozmiar ekranu nie muszą one być stale ukrywane. W trybie poziomym karty są wyświetlane w lewej części ekranu w formie miniatur. W trybie pionowym przełączanie między stronami jest możliwe po kliknięciu symbolu karty w górnej części interfejsu. Ian napisał także kilka słów o ogólnym wyglądzie przeglądarki - został on dostosowany do stylu Androida 3, ponieważ będzie on prawdopodobnie główną platformą Firefox for Tablets. Zachowano oczywiście tradycyjne elementy interfejsu, jednak całość jest utrzymana w minimalistycznym, typowym dla innych androidowych aplikacji stylu.

Oczywiście przedstawiony przez Barlowa projekt nie prezentuje finalnej odsłony Firefoksa dla tabletów, toteż sporo jeszcze może się zmienić. Miło jednak słyszeć, że Mozilla stara się wrócić do gry i dostosować swoją przeglądarkę do wszystkich wiodących platform.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.