reklama

Firefox jak Chrome

Strona główna Aktualności

O autorze

Najnowsze projekty nowego interfejsu graficznego przeglądarki Mozilla Firefox wykazują coraz większe podobieństwo do Google Chrome.

W ubiegłym tygodniu Mozilla zaprezentowała propozycję wyglądu Firefoksa 3.7, w której usunięto pasek menu zastępując go z prawej strony dwoma przyciskami włączającymi menu rozwijalne. W przypadku zaprezentowanego teraz projektu interfejsu Firefoksa 4.0 dostępne są dwie wersje. Jedna z nich idzie jeszcze dalej, usunięty zostaje bowiem także pasek tytułowy okna. Dzięki temu ma być zaoszczędzone jeszcze więcej miejsca w pionie. Jest to niewątpliwie zaleta, jednak tytuły stron są wyświetlane jedynie w nagłówkach kart co powoduje, że są często ucięte. Ponadto przesunięcie kart nad pasek adresu może być trochę mylące dla użytkowników przyzwyczajonych do podejścia klasycznego. Inna ciekawa nowość to przycisk po prawej stronie paska adresu, którego działanie zmienia się w zależności od stanu strony internetowej. Po wpisaniu adresu służy on do rozpoczęcia nawigacji, w czasie jej ładowania działa jak stop a po załadowaniu służy do odświeżenia strony.

Prezentowane przez Mozillę projekty są na razie jedynie propozycjami. Wciąż nie wiadomo jak ostatecznie będzie wyglądał Firefox 3.7 i 4.0. Dają jednak pewne pojęcie o kierunku zmian w interfejsie użytkownika.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić