Firefox jednak może zawitać na iPhone'ach

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Przez ostatnie miesiące słyszeliśmy, że Firefoksa dla iOS nie będzie, bo Apple nie dopuści do App Store innego niż własny silnika przeglądarki. Jednak po zmianie CEO Mozilli zmieniło się też podejście do platformy.

Musimy być tam, gdzie są nasi użytkownicy, więc wprowadzimy Firefoksa na iOSpisze na Twitterze Lukas Blakk, cytując prawdopodobnie Jonathana Nightingale'a z Mozilli. Wpis pojawił się podczas wewnętrznej konferencji w Portland, gdzie zapewne zapadła decyzja o ponowieniu wysiłków związanych z wprowadzeniem Firefoksa do App Store. Na Twitterze widać entuzjazm.

Osoby posiadające urządzenia mobilne z jabłkiem są w doskonałej sytuacji, jeśli mają także Maka. Jeśli jednak zdecydują się korzystać na którymś ze swoich urządzeń z Firefoksa, zaczynają się problemy – nie ma łatwej synchronizacji haseł, na każdym urządzeniu są inne zakładki, nie można przeszukiwać historii, dokończyć czytania na tablecie i tak dalej. Przez jakiś czas lukę tę wypełniał Firefox Home dla iOS, ale projekt został porzucony ponad dwa lata temu.

Chrome i Opera mogą istnieć na iOS dzięki temu, że wykorzystują silniki renderowania i JavaScript dostarczone przez Apple'a (Opera dodatkowo przetwarza strony na swoich serwerach). Jak poradzi sobie z tym problemem Mozilla, na razie nie wiadomo. Możliwe, że zdecyduje się „wykastrować” przeglądarkę i sięgnie po rozwiązania Apple'a, ale obuduje je we własny interfejs i doda możliwości znane z Firefoksa na Androida – synchronizację zakładek i haseł, konta Firefox i różne narzędzia. Tak właśnie robi Google i dzięki temu na systemie iOS można korzystać z Chrome'a.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych