r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox ma 5 lat!

Strona główna Aktualności

Przeglądarka Mozilla Firefox obchodzi dzisiaj ważny jubileusz - piąte urodziny. Zapraszamy do lektury krótkiego artykułu o Firefoksie i wywiadu z prezesem Mozilla Europe.

Wersja 1.0 nowej, opartej na silniku Gecko przeglądarki pojawiła się w 2004 roku. Swoimi funkcjami i szybkością działania wprowadziła na rynku przeglądarek niemałą rewolucję. Początkowo, jeszcze w fazie produkcji i beta-testów, przeglądarka nosiła nazwę Phoenix, później przez kilka miesięcy nazywała się Firebird. Ostatecznie, w związku z istnieniem innych produktów o powyższych nazwach, przed premierą zmieniono nazwę przeglądarki na Firefox. Nie wszyscy wiedzą, że nazwa ta wcale nie powinna być kojarzona z lisem, tylko... z pandą.

Z okazji piątych urodzin przedstawiamy krótką historię Firefoksa, kilka interesujących liczb oraz wywiad, jaki udało nam się przeprowadzić z Tristanem Nitotem, prezesem Mozilla Europe.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.