Firefox na celowniku Symanteca - fałszywe alarmy Nortona

Strona główna Aktualności

O autorze

Pracownicy firmy Symantec informują, że ich oprogramowanie antywirusowe z serii Norton może blokować działanie Firefoksa w wersji 3.6.6.

Użytkownicy programów Norton AntiVirus i Norton Internet Security informowali na forach firmy Symantec na temat problemów z najnowszą wersją Firefoksa. Pliki związane z aktualizacją przeglądarki są poddawane przez antywirusy kwarantannie. Według użytkowników dotyczy to plików softokn3.dll, hssdbm3.dll i freebl3.dll wchodzących w skład programu. Może to powodować nawet zablokowanie przeglądarki internetowej. Problem związany jest z błędnym odczytaniem danych i nadaniem im statusu WS.Reputation.1 - oznacza on niski potencjał zagrożenia dla systemu, ale wystarcza to, by Norton zareagował.

Na forum internetowym jeden z pracowników firmy poinformował, że trwają prace nad usunięciem luki. Jednocześnie Symantec radzi użytkownikom Nortona nie uruchamiać LiveUpdate w celu naprawy problemu. Aktualizacja antywirusów powinna pojawić się w ciągu najbliższych kilku, kilkunastu godzin.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi