Firefox nie boi się IE 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak twierdzi jedna z osób związanych z projektem Firefox'a, siódma odsłona Internet Explorera nie powinna stanowić znaczącego zagrożenia dla ich przeglądarki. Firefox według założeń posiadać ma już 25 % rynku przeglądarek, kiedy IE 7 pojawi się na rynku.

Twórcy Firefox'a są przekonani, że plany wprowadzenia nowej przeglądarki Microsoftu, nie zdołają powstrzymać wzrostu popularności najnowszego produktu Mozilli. Przeglądarka rozwija się dynamicznie i potwierdza tezę, że wolne oprogramowanie może z powodzeniem konkurować z produktami komercyjnymi.

Według Dawida McGuinnessa, będącego bliskim współpracownikiem Mozilli, termin wprowadzenia nowego produktu Microsoftu jest zbyt późny, aby mógł on obronić swoją pozycję. Firefox zdobędzie już wystarczającą popularność, żeby prowadzić wyrównaną rywalizację z Internet Explorerem.

Również Microsoft optymistycznie podchodzi do swojej przeglądarki i nie widzi powodu, dla którego należałoby się obawiać poważnego zagrożenia ze strony Firefox'a. Ponadto przedstawiciele Microsoft zapowiadają, że wprowadzenie nowej wersji Internet Explorera spowoduje wzrost popularności przeglądarki.

© dobreprogramy
s