Firefox 3.1 opóźniony, a Firefox mobilny coraz bliżej...

Strona główna Aktualności

O autorze

Spora część użytkowników Firefoksa przygląda się już dzisiaj jak wyglądać będzie nowsza i udoskonalona wersja przeglądarki oznaczona numerkiem 3.1... niestety fani Liska będą musieli poczekać trochę dłużej.

Pierwotnie Mozilla planowała udostępnić wersję beta Firefoksa 3.1 wszystkim użytkownikom 19 sierpnia. Niestety termin ten jak się okazało jest nieosiągalny ze względu na aktualizacje jakie zostaną wprowadzone w nowym Lisku. Programiści nie są wstanie skończyć wszystkich prac związanych z wieloma nowościami, w tym udoskonalenia obsługi JavaScriptu, w ustalonym terminie. Co za tym idzie, wersji 3.1 można się spodziewać dopiero 9 września.

Natomiast to co powinno ucieszyć osoby chcące wypróbować coś nowego od Mozilli, to udostępnienie przez firmę w ostatnim czasie kolejnej wersji Fennec Milestone 6. Dla niewtajemniczonych przypominamy, że Fennec to nazwa kodowa nadchodzącej mobilnej wersji przeglądarki Firefox. Program przeznaczony jest aktualnie dla telefonów komórkowych, a wersja dla systemu Windows Mobile powinna pojawi się niedługo. Przed instalacją Fennecsa na swoim telefonie należy pamiętać, że jest to jeszcze wersja testowa i może działać nieprawidłowo.

© dobreprogramy