r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox sprawdzi aktualność wtyczek

Strona główna Aktualności

Kilka dni temu Sieć obiegła informacja, że w dostępnym od ubiegłego tygodnia systemie Mac OS X Snow Leopard znalazła się nieaktualna, potencjalnie podatna na luki w zabezpieczeniach wersja odtwarzacza Adobe Flash Player. Problem aktualizacji dotyczy nie tylko producentów oprogramowania, ale także komputerów, gdzie zainstalowane oprogramowanie stanowią zwykle nieaktualizowane od dłuższego czasu programy. Fundacja Mozilla postanowiła rozwiązać ten problem i zapowiedziała wprowadzenie w kolejnych wersjach swojej przeglądarki modułu sprawdzającego aktualność zainstalowanych wtyczek.

Począwszy od wersji 3.5.3 i 3.0.14, Firefox oferować ma moduł, którego zadaniem będzie sprawdzanie aktualnie zainstalowanej wersji Flash Playera. W przypadku wykrycia w systemie przestarzałej wersji tego plug-inu, użytkownik otrzyma komunikat z informacją na temat obecności takowej wersji oraz link do strony producenta, skąd będzie mógł zaopatrzyć się w najnowsze wydanie wtyczki. Moduł ten nie będzie stanowić integralnej części przeglądarki, ale element witryny "Co nowego", wyświetlanej po aktualizacji przeglądarki.

Jeśli mechanizm się sprawdzi, wkrótce spodziewać możemy się rozszerzenia modułu o kolejne wtyczki. O pierwszeństwie Flasha zadecydowała jego popularność i mała częstotliwość aktualizacji u użytkowników.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.