r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox w stylu Modern ponownie opóźniony

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Na Firefoksa w stylu kafelkowym użytkownicy czekają już od kwietnia 2012 roku. Wtedy to, jeszcze przed premierą Windows 8, Brian Bondy na blogu Mozilli poinformował, że trwają prace nad przystosowanym przeglądarki do kafelków i już wtedy projekt był uznany za spóźniony. Interfejs Modern trafił do kompilacji Nightly w październiku 2012 roku, a do kanału testowego prawie rok później. Stabilnego wydania z nim jak nie było, tak nie ma.

We wrześniu ubiegłego roku wydanie Firefoksa z interfejsem Modern zostało przesunięte z 10 grudnia i wersji 26. W kalendarzu Mozilli jeszcze niedawno planowaną datą wydania był 21 stycznia, czyli wyposażona w niego miała być stabilna wersja 27 przeglądarki. Okazało się jednak, że wciąż pozostało sporo błędów i programiści nie wyrobią się na koniec tego miesiąca. Termin włączenia Modern do stabilnego Firefoksa został przesunięty na 18 marca, czyli wersję 28. Ostatniego dnia stycznia kompletna wersja testowa znajdzie się w kanale Aurora.

Nie da się ukryć, że Mozilla pod tym względem pozostała w tyle za konkurencją. Chrome miał możliwość pracy w kafelkach od początku, a ostatecznie zawsze można skorzystać z IE. Tylko ile osób naprawdę potrzebuje Firefoksa (bądź innej przeglądarki) w okrojonym trybie Modern? Przy obecnym kształcie systemów z rodziny Windows raczej nie ma co się spieszyć, Mozilla ma jeszcze przynajmniej kilka miesięcy, zanim świat oszaleje na punkcie tabletów z systemem Microsoftu.

r   e   k   l   a   m   a

Z powodu licznych urlopów w okresie świątecznym wydanie wersji 27 Firefoksa również zostało przesunięte — zobaczymy go 4 lutego.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.