Firefox 3.7 z nowym wyglądem?

Strona główna Aktualności

O autorze

Choć dopiero co miała miejsce oficjalna premiera Firefox 3.5, programiści z Mozilli już pracują nad kolejną wersją tej popularnej przeglądarki. Możliwe, że wraz z wydaniem oznaczonym jako 3.7 Firefox zyska nowy wygląd.

Interfejs ognistego liska nie zmienił się od wydania w czerwcu 2008 roku wersji 3.0 i zaczyna wyglądać dość ubogo na tle konkurencji. Mozilla najwyraźniej zamierza coś z tym zrobić, gdyż na jednej ze stron twórców pojawił się wpis z koncepcyjnym wyglądem nowego Firefoxa. Nie jest to oczywiście finalny projekt, co zresztą sami twórcy wyraźnie podkreślają, jednak proponowany wzorzec prezentuje się interesująco.

Nowy projekt zakłada wykorzystanie możliwości oferowanych przez powłokę Aero Glass obecną w systemie Windows Vista i 7. Wiele przycisków jest wypukłych, zaś cały interfejs intensywnie korzysta z efektów półprzezroczystości. W standardowej konfiguracji nowego GUI nie ma także zakładek ani paska stanu. Całość prezentuje się efektownie i stanowi dobrą bazę do dalszych rozważań nad przyszłym wyglądem przeglądarki.

© dobreprogramy