reklama

Firefox zyskuje w Europie

Strona główna Aktualności

O autorze

Popularność przeglądarki Mozilla Firefox mocno wzrosła w ciągu ostatniego roku w porównaniu z Internet Explorerem. Szczególną zwyżkę udziału w rynku widać w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

Od 2 do 8 lipca przeanalizowano dane z 96 tysięcy stron internetowych. Na ich podstawie ustalono, że Firefox ma 27,8% rynku, Internet Explorer 66,5% a pozostałe przeglądarki 5,7%. W porównaniu z marcem udział Firefoksa wzrósł o 3,7%. Natomiast popularność IE spada. Na Słowenii korzysta z niego 47,9% użytkowników a w Finlandii 45.4% co oznacza tam zrównanie z Firefoksiem. W krajach takich jak Niemcy, Polska, Węgry, Czechy, Słowacja, Chorwacja czy Irlandia przeglądarka Mozilli cieszy się udziałem w rynku na poziomie dochodzącym do 40%. W Austrii, Grecji, Rumunii, Bułgarii, Estonii oraz Łotwie Firefox jest używany przez 30% użytkowników. Popularność wynoszącą 25% Firefox ma we Francji, Szwecji i Szwajcarii, natomiast w Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoszech, Hiszpanii, Ukrainie, Norwegii i Danii używa go tylko 20% internautów.

Ponadto z innego badania wynika niska skłonność użytkowników Internet Explorera 6 do aktualizacji do wersji 7. Dzieje się tak nawet w tych krajach, gdzie IE jest popularny. Aktualizacji dokonała jedna trzecia użytkowników podczas gdy dla migracji z Firefoksa 1 na 2 wskaźnik ten wynosi 85%. W 17 europejskich krajach FF2 jest bardziej popularny od IE7. Przeciwnie jest w 16 krajach.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama