Firemin 6.1.0.5030

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Firemin to niewielkie i niewymagające instalacji narzędzie, które kierowane jest do użytkowników Firefoksa w systemie Windows. Za jego sprawą łatwo wyeliminujemy wszelakie wycieki pamięci, z jakimi borykać się musimy korzystając z popularnej przeglądarki stworzonej przez Mozillę.

Program pozwala użytkownikowi bardzo łatwo na zmniejszenie ilości pamięci operacyjnej, która wykorzystywana jest przez Firefoksa podczas codziennej pracy. Zgodnie z zapewnieniami twórców, Firemin, potrafi zniwelować tzw. memory leaks nawet o około 90%. Podczas swojego działania narzędzie bazuje na funkcji API o nazwie EmptyWorkingSet, która umożliwia korygowanie używanej przez aplikację pamięci (w skrajnych przypadkach Firefox zużywa nawet 800 MB dostępnej przestrzeni w pamięci RAM) i jest w pełni bezpieczna.

Funkcjonowanie narzędzia opiera się o definiowanie przez użytkownika rozmiaru pamięci, która maksymalnie może zostać przydzielona dla procesu odpowiedzialnego za działanie przeglądarki Firefox. Twórcy zalecają manipulowanie wartościami w przedziale 300-500MB, które z jednej strony ograniczą zbędne wycieki, a z drugiej natomiast pozwolą na wydajną pracę aplikacji.

Po uruchomieniu Firemin działa w obrębie zasobnika systemowego, nie przeszkadzając w codziennej pracy z komputerem. Narzędzie nie wymaga instalacji, a oferowane w jego obrębie funkcje umożliwiają m.in. na uruchamianie przeglądarki wraz z programem oraz start narzędzia podczas uruchamiania systemu Windows.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Bogdan_G   19 #4 05.09.2014 01:09

@DanKar: No to patrzę. Procesy sprzed firemina: http://prntscr.com/4jqs56
Procesy po włączeniu fireminia: http://prntscr.com/4jqsof

Widzę i kombinuję - różnica w zadeklarowanej pamięci 22MB. Nie widzę ile sobie system przydziela, jakieś niepokazywane 190MB - z pierwszego screenu. W drugim zaś nie widzę w procesach ok 300MB.
Wcale to nie zwalnia pamięci Firefoxa. No, może ciut zwalnia. Jeszcze popatrzę, ale nie wróżę mu długiego pobytu u mnie... Choć potwierdza się, że na virus total (firemin.exe), to fałszywy alarm, bo nic nie wlazło.

Autor edytował komentarz.
DanKar REDAKCJA  16 #3 04.09.2014 16:27
Bogdan_G   19 #2 02.09.2014 12:58

Pobrałem, wypakowałem, sprawdziłem plik firemin.exe w virus total online. Dwa zagrożenia. Albo niewiarygodne dwa skanery av w virus total, albo zagrożenia za sprytne dla renomowanych antywirusów. Nie będę eksperymentował.

  #1 28.05.2014 16:16

Żenada, że firefox potrzebuje czegoś takiego.