Firemin Firemin 6.2.3.50560

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Firemin to niewielkie i niewymagające instalacji narzędzie, które kierowane jest do użytkowników Firefoksa w systemie Windows. Za jego sprawą łatwo wyeliminujemy wszelakie wycieki pamięci, z jakimi borykać się musimy korzystając z popularnej przeglądarki stworzonej przez Mozillę.

Program pozwala użytkownikowi bardzo łatwo na zmniejszenie ilości pamięci operacyjnej, która wykorzystywana jest przez Firefoksa podczas codziennej pracy. Zgodnie z zapewnieniami twórców, Firemin, potrafi zniwelować tzw. memory leaks nawet o około 90%. Podczas swojego działania narzędzie bazuje na funkcji API o nazwie EmptyWorkingSet, która umożliwia korygowanie używanej przez aplikację pamięci (w skrajnych przypadkach Firefox zużywa nawet 800 MB dostępnej przestrzeni w pamięci RAM) i jest w pełni bezpieczna.

Funkcjonowanie narzędzia opiera się o definiowanie przez użytkownika rozmiaru pamięci, która maksymalnie może zostać przydzielona dla procesu odpowiedzialnego za działanie przeglądarki Firefox. Twórcy zalecają manipulowanie wartościami w przedziale 300-500MB, które z jednej strony ograniczą zbędne wycieki, a z drugiej natomiast pozwolą na wydajną pracę aplikacji.

Po uruchomieniu Firemin działa w obrębie zasobnika systemowego, nie przeszkadzając w codziennej pracy z komputerem. Narzędzie nie wymaga instalacji, a oferowane w jego obrębie funkcje umożliwiają m.in. na uruchamianie przeglądarki wraz z programem oraz start narzędzia podczas uruchamiania systemu Windows.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!