reklama

Firma piixL prezentuje Jetpack Steam Machine, komputerek podpinany z tyłu telewizora

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Kto powiedział, że komputerki Steam Machines muszą być nudne czy w ogóle widoczne? Odchodząc od referencyjnych rozwiązań Valve, które oficjalnie dopiero poznać mamy w styczniu na targach CES, firma piixL już zaprezentowała światu swój cienki PC Jetpack. Plecakiem odrzutowym nazwano rozwiązanie nie bez powodu, bo doda ono skrzydeł telewizorom, którym założymy je na plecy. Umożliwi to specjalna cienka obudowa.

Komputer nie koliduje z uchwytami ściennymi, zaś dzięki opcji rozciągnięcia obudowy w poziomie pasuje nawet do bardzo dużych odbiorników, a wszelkie porty będą zawsze na brzegu. Na razie nie wiadomo, jakie komponenty zostaną zastosowane w środku, ale PC wejdzie do sprzedaży w kilku wersjach. Ceny zaczną się od tysiąca dolarów za opcję najtańszą, czyli kwoty dwukrotnie wyższej od standardowego rozwiązania iBuyPower. Do sklepów Jetpack trafi pod koniec stycznia, niemniej na SteamOS poczekamy dłużej.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii