r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firma założona przez 15-latka kupiona przez giganta internetowego

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Jeśli ktoś odwiedzał dziś stronę Summly, agregatora informacji dla urządzeń z iOS, nie mógł nie zauważyć informacji o tym, że firma została kupiona przez Yahoo!. Aplikacja Summly w ciągu kilku miesięcy zdobyła sobie mnóstwo wiernych użytkowników, a wymyślona na jej potrzeby obsługa gestami pozwoliła jej zgarnąć nagrodę App Store Best of 2012 w kategorii Intuitive Touch.

Ponadto, aby czytanie na smartfonie było wygodniejsze, za pomocą algorytmów przetwarzania języka naturalnego i sztucznej inteligencji aplikacja generuje mieszczące się na jednym ekranie podsumowania zgromadzonych wiadomości na podstawie wielu artykułów, o czym więcej można przeczytać na stronie firmy. Od listopada 2012, kiedy to aplikacja zadebiutowała w App Store, użytkownicy przeczytali ponad 90 milionów sztucznie wygenerowanych, mających nie więcej niż 400 znaków podsumowań. Ta właśnie technologia skusiła Yahoo!.

Kiedy założyłem Summly w wieku 15 lat nigdy nie marzyłem, że tak szybko znajdę się w takiej sytuacji — napisał Nick D'Aloisio, mający dziś 17 lat założyciel firmy, w notatce informującej o przejęciu przez Yahoo!. Aplikacja została wycofana z App Store, ale technologia niebawem powróci w produktach Yahoo!. Summly miał się pojawić także na Androida, ale raczej się tego nie doczekamy — pozostaje poczekać i zobaczyć, co z nabytą technologią zrobi jej obecny właściciel.

r   e   k   l   a   m   a

Upadający gigant internetowy pod kierownictwem nowej CEO stara się wrócić na wyżyny, tym razem skupiając się mocno na urządzeniach mobilnych. Są one osią tego, jak wchodzimy w interakcje z ludźmi, doświadczeniami i zainteresowaniami — napisał Adam Cahan na firmowym blogu. Ciekawe, czy myślą już o zegarkach… Apple i Google podobno tak.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.