Firmy niezainteresowane szybkim wdrożeniem Siódemki?

Strona główna Aktualności

O autorze

Z uaktualnienia do Visty zrezygnowało wiele firm. Jak się okazuje, być może z podobnym problemem, przynajmniej przez pewien okres będzie musiał borykać się również Windows 7.

Według badania przeprowadzonego przez spółkę ScriptLogic, pomagającą firmom w bezpieczeństwie i administrowaniu Windows, prawie 60% administratorów nie ma zamiaru instalacji nowego systemu Microsoftu niedługo po jego premierze. Co trzecia osoba zadeklarowała jednak, że Windows 7 będzie obecny na firmowych maszynach do końca 2010 roku. Tylko nieco ponad 5% pytanych zamierza wdrożyć Windows 7 jeszcze w tym roku. Sondaż oparto o opinie tysiąca respondentów (chociaż badanie skierowano w sumie aż do 20 tysięcy osób).

Głównym powodem rezygnacji z uaktualnienia do nowego systemu ma być minimalizowanie kosztów. Jak powiedział Nick Cavalancia, wiceprezes działu Windows management w ScriptLogic, zaistniała sytuacja podkreśla wpływ gospodarki na IT, przez co 35% respondentów stwierdza, że woli dziś oszczędzać pieniądze. Wśród innych powodów opóźniania upgrade'u wymienia się brak czasu oraz niekompatybilność oprogramowania.

© dobreprogramy