FixBee 1.0.0.63220

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FixBee to małe i darmowe narzędzie, służące do usuwania typowych problemów z wydajnością i stabilnością systemu Windows. Składa się ono z dwóch niezależnych modułów do optymalizacji pracy dysku twardego oraz usuwania z komputera zbędnych plików.

Wbudowane w programie narzędzie do defragmentacji dysków działa w kilku etapach. Na początku dokładnie analizuje całą zawartość wskazanego dysku lub jego partycji i wyszukuje wszystkie dane, których lokalizacja na dysku powodować może spadek wydajności jego pracy, a następnie wyświetla użytkownikowi szczegółowy raport z wynikami pracy. Zawiera on m.in. punktową wartość poziomu aktualnego zoptymalizowania, rozmiar i ilość niezoptymalizowanych plików oraz informacje czy użytkownik powinien przeprowadzić operację optymalizacji. W kolejnym kroku FixBee wprowadza na dysku zmiany, które polegają na zmianie lokalizacji wyszczególnionych wcześniej plików, tak aby dostęp do nich wymagał jak najmniejszej ilości czasu. Wpływa to ma nie tylko na działanie poszczególnych aplikacji zainstalowanych na komputerze, ale również poprawia ogólną kondycję systemu.

Drugie z dostępnych narzędzi, działa na podobnej zasadzie co oferowany defragmentator. Najpierw dysk poddawany jest analizie, w której wykrywane są wszystkie błędy i zbędne dane, następnie wyświetlany jest raport z listą zbędnych lub pozostałych po odinstalowanych aplikacjach danych, które mogą zostać usunięte. Kolejny etap to tworzenie punktu przywracania systemu i kasowanie niepotrzebnych komponentów, które wybrał wcześniej użytkownik.

FixBee jest narzędziem bezpiecznym i bardzo prostym w obsłudze, które pomimo braku polskiej wersji językowej nie powinno nikomu przysporzyć problemów. Wyposażone zostało w harmonogram zadań, który umożliwia użytkownikowi definiowanie terminów, w których przeprowadzana będzie optymalizacja. W ustawieniach programu może on również wskazać które dyski i partycje mają być uwzględniane podczas defragmentacji oraz czy operacja usuwania zbędnych lub zduplikowanych danych ma być permanentna czy też przenoszone one mają być do systemowego kosza.

Uwaga!

  • Kreator instalacji proponuje instalację dodatkowego paska narzędzi oraz podmianę strony startowe w przeglądarce internetowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala jednak uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #10 30.12.2012 21:18

Nie ma co sie podniecac tym progamem,uwazam ze dobrym rozwiazaniem jest zestaw firmy piriform z slynnym Ccleanerem,defrafler i speccy-ktory wskaze dokladnie wszystkie zasoby techniczne systemu,defragler,jest bardzo szczegolowym defragmentatorem i narzedziem danostycznym dskow.A to cos o czym tu pisano,zobaczylem dzis na rosyjskim portalu Mail.ru wiec dalbym sobie spokoj.

stande   4 #9 01.08.2012 13:31

Za każdym razem kiedy chcę toto zainstalować wyskakuje mi info że nie mam połączenia z netem .O co kaman?

  #8 31.07.2012 15:40

"zyg" co się tak gorączkujesz? Wiele programów "oferuje" dodatkowo toolbar, trzeba patrzeć co się wybiera do instalacji-a nie klikać next, next... Odznaczyłem przy instalacji i "toolbara" nie ma, więc w czym problem.

cephei   13 #7 31.07.2012 11:35

Ale jedno jest fajne...po optymalizacji jak po żadnym innym programie, systemowy defragmentator pokazuje 0% defragmentacji plików:)

Tyle, że na drugi dzień FixBee pokazuje znowu, że wymagana jest optymalizacja

Autor edytował komentarz.
cephei   13 #6 31.07.2012 09:36

Rozgryzłem to trochę, ale nie mam pojęcia dlaczego tak zrobili. Jeśli w pasku adresu wpisze się adres strony razem z "www" to na stronie dane adresowe sa Cypru, a jeśli wpisze się adres bez "www" to adres firmy na stronie jest z NY...fajnie:)

cephei   13 #5 31.07.2012 09:27

Wczoraj patrzyłem to dane adresowe na stronie producenta mówiły o tym, że firma ma siedzibę w NY. Dzisiaj nagle przeniosła się na Cypr:)

Wczoraj taki adres:
FixBee support,
635 Madison Ave. 6th Floor
New York, NY 10022
USA

a dzisiaj taki:
FixBee support,
40 kimonos St.
3095 Limassol
Cyprus
:)

Autor edytował komentarz.
DanKar REDAKCJA  16 #4 31.07.2012 01:44

@zyg: Podczas instalacji istnieje możliwość odznaczenia odpowiednich opcji, które pozwolą uniknąć instalacji dodatkowego toolbara i podmiany strony startowej w przeglądarce.

  #3 31.07.2012 01:41

piszę po raz trzeci przestrzegając potencjalnych użytkowników przed instalacją tego programu, a vortal dobre programy który ceniłem informuję że ten program z określeniem dobry nie ma wiele wspólnego.

  #2 30.07.2012 19:21

moj post zamieszczony nt. tego programu nie został opublikowany więc ostrzegam, że program zmienia stronę startową przeglądarek, instaluje toolbar searchqu którego nie jest łatwo się pozbyć.

  #1 30.07.2012 18:49

Szanowni Państwo, tak znany i ceniony portal jakim jesteście powinien przed umieszczeniem czegoś takiego dokładnie sprawdzić co to jest, moja propozycja; natychmiast to coś usunąć stąd.