Thunderbird 60 — minimalizacja do Tray

Zarys sytuacji ...

Każdy kto używał programu pocztowego od Mozilli jakim jest Thunderbird doskonale wie, że brakuje w nim bardzo pożądanej opcji przez sporą część użytkowników. Mianowicie chodzi o możliwość minimalizowania programy to Tray'a, czyli zasobnika systemowego z ikonami programów i usług znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu będącego częścią paska systemowego.

Problem ten udawało się rozwiązać w dość prosty i szybki do zrobienia sposób. Wystarczyła instalacja dodatku do Thunderbirda, który taką funkcjonalność dodawał do programu.

Przenośne środowisko programistyczne — Git, NPM, Grunt i Edytor (uniwersalne IDE)

Gdy skaczemy z komputera na komputer i na każdym chcielibyśmy móc pracować równie sprawnie i wydajnie bez zmiany przyzwyczajeń. Do tego również bez konieczności instalacji za każdym razem potrzebnych programów które większość jak nie wszyscy programiści używają, trzeba pomyśleć właśnie o stworzeniu takiego przenośnego środowiska pracy.

Nie ma znaczenia jakie są powody dla których potrzebujemy takiego tworu. Czy zmusza nas sytuacja lub zwyczajnie przydatne jest dla nas mieć pod ręką, np. na pendrive lub na dysku zewnętrznym gotowe do pracy środowisko developerskie.