Flash Player 9 dla Linuksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe wydała stabilną wersję wtyczki Adobe Flash Player dla Linuksa umożliwiającą odtwarzanie animacji stworzonych z technologii Flash.

Najnowsza wersja oznaczona jako 9.0.31.0 zawiera te same możliwości co Flash Player 9.0.28.0 z wyjątkiem obsługi trybu pełnoekranowego. Poprawiono w niej miedzy innymi błędy w synchronizacji dźwięku z wideo, usunięto wyświetlanie elementów, które nie mają przynajmniej 100% przeźroczystości. Pełna lista nowości i wprowadzonych zmian dostępna jest na stronie producenta. Flash Player 9 współpracuje aktualnie z takimi przeglądarkami jak Firefox, Mozilla i SeaMonkey, niestabilnie może działać z innymi nie wspieranymi aplikacjami w tym Opera, Konqueror, Netscape, Galeon.

Na stronie twórców dostępne są paczki w postaci skompresowanych archiwów .tar.gz i pakietu RPM. W przypadku instalacji pluginu należy wypakować plik libflashplayer.so i skopiować go do katalogu plugins przeglądarki (zazwyczaj /usr/lib/"nazwa_przeglądarki"/plugins). Można również posłużyć się załączonymi skryptami.

© dobreprogramy
s