r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Flash Player nie działa w przeglądarkach Microsoftu po aktualizacji Windowsa 10

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Windows 10 i Flash Player? Ta współpraca nie układa się najlepiej. Po styczniowej aktualizacji systemu, Flash przestał działać w obu przeglądarkach Microsoftu: Edge i Internet Explorer 11.

Problemy z obsługą Flash Playera w Windows 10 pojawiły się już w styczniu 2016 r., gdy system doczekał się aktualizacji. Nie wszystko poszło jak należy i wielu użytkowników zaczęło się skarżyć, że po zaktualizowaniu systemu zarówno Microsoft Edge, jak też Internet Explorer 11 przestały radzić sobie z obsługą Adobe Flash Playera. Problem znika dopiero wtedy, gdy oba programy zostaną uruchomione z uprawnieniami administratora. W „zwykłym” trybie wszelkie materiały, do obsługi których wymagany jest Flash Player, są niedostępne.

Na forum Microsoftu pojawiło się sporo wątków, w których borykający się z tym problemem użytkownicy szukają sposobu na to, jak go rozwiązać. Tutaj jednak bez interwencji Microsoftu się nie obędzie, ale nie wiadomo, jak długo firma będzie pracowała nad naprawieniem błędu.

r   e   k   l   a   m   a

Trzeba więc szukać rozwiązania na własną rękę, a najbardziej oczywistym krokiem wydaje się być usunięcie wszelkich aktualizacji systemu zainstalowanych od stycznia tego roku. Wtedy może się okazać, że Flash Player znowu będzie współpracował z microsoftowymi przeglądarkami internetowymi tak, jak należy, kosztem oczywiście bezpieczeństwa. Jeśli więc na Windowsie 10 odczuwamy potrzebę korzystania z Flasha, warto zastanowić się nad sięgnięciem po Firefoksa, Google Chrome czy też Operę.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.