reklama

Flash na komputerze i na telewizorze

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Adobe poinformowało o udostępnieniu platformy Adobe Flash for Digital Home, która rozszerza zakres wykorzystania popularnej w prezentacji multimediów technologii.

Nowa platforma to specjalna wersja Flasha zoptymalizowana do wyświetlania multimediów za pośrednictwem internetowej telewizji, odtwarzaczy Blu-ray i innych urządzeń domowej rozrywki. Dzięki tej platformie i formatowi FLV będzie można oglądać materiały internetowe w jakości HD np. na telewizorach bez pośrednictwa komputera, a płynne przełączanie pomiędzy telewizją i materiałami wideo z Internetu będzie dla użytkowników czymś zupełnie naturalnym.

Adobe porozumiało się już z czołowymi producentami sprzętu, integratorami OEM i sieciami kablowymi i dostawcami treści w USA - wśród nich znajdują się między innymi Broadcom, Comcast, Disney Interactive Media Group, Intel, Netflix, STMicroelectronics czy The New York Times Company. Pierwsze urządzenia obsługujące nową technologię mają pojawić się na rynku w drugiej połowie tego roku.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić