FleaFall 1.22

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

To sympatyczna platformówka przypominająca nieco klasyczne Wormsy, z tą jednak różnicą, iż robale zastąpione zostały pchłami, które w dodatku nie poruszają się już na zasadach turowych. Sprawia to, iż gra jest bardziej dynamiczna, nieprzewidywalna i wciągająca. Zadaniem kierowanej przez nas pchełki jest każdorazowe jak najszybsze dotarcie do błyszczącej kuli (ORB) rywalizując przy tym o prym z innymi owadami. ORB zawsze pojawia się na planszy w innym miejscu, niejednokrotnie bardzo trudno dostępnym, warto więc potrenować skoki w 3 pierwszych planszach stanowiących samouczek do gry. Za każdą udaną akcję obdarowywani jesteśmy punktami, zaś nagrodą za wygranie zawodów odbywających się na każdej z plansz jest przeniesienie do kolejnego, trudniejszego układu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

pomysł i wykonanie
zbyt mało widoczne pchełki, brak opcji resetowania gry
ocena użytkownika
27.11.2016 11:18

Pomysł na grę jest banalny: skakamy małą pchełką i łapiemy naszą świecącą kulkę. Wykonanie całkiem dobre, na oprawę audiowizualną nie ma co narzekać. Gra jest bardzo wciągająca i trzymająca w napięciu. Nigdy nie wiadomo czy jakiś przeciwnik nie zdoła nas "przeskoczyć". Niby trzeba tylko skakać ale poziom trudności jest duży, wzrasta z każdym kolejnym etapem. Dodatkowo kolejne złapanie kuli zwiększa liczbę naszych punktów więc łatwo uzyskać przewagę lub ją stracić. Plus za możliwość włączenia promienia skoku (tak jak w samouczku). Co do minusów: zbyt mało widoczne pchełki - ciężko się zorientować gdzie jesteśmy, może pełny ekran by powiększył pole widzenia ale gra wyłącza się przy próbie uruchomienia w pełnym ekranie. Poza tym brakuje trochę opcji szybkiego resetowania gry - chwila nieuwagi i już strata nie do odrobienia. Mimo wszystko 5/5 bo trzyma w napięciu :)