Flex Builder za darmo dla bezrobotnych - teraz łatwiej

Strona główna Aktualności

O autorze

Pod koniec lutego pisaliśmy o specjalnej akcji Adobe - Flex Builder za darmo dla osób, które straciły pracę. Choć akcja nie była ograniczona geograficznie to dotychczas skorzystanie z niej przez osoby z naszego kraju było utrudnione ponieważ wymagany był kontakt z anglojęzyczną osobą i przedstawienie w języku angielskim wielu informacji. Jak poinformował nas przedstawiciel polskiego oddziału Adobe sytuacja ta uległa zmianie.

Jeśli jesteś programistą WWW i niedawno straciłeś pracę, Adobe może przyjść Ci z pomocą. W ramach promocji języka Flex pośród twórców stron i aplikacji WWW na platformy Adobe zespół zajmujący się "nawracaniem" (mówią o sobie "Adobe evangelists") oferuje darmową kopię Adobe Flex Builder do wykorzystania w celach edukacyjnych. Dzięki akcji developer dotknięty sytuacją ekonomiczną na świecie podniesie swoje kwalifikacje w czasie szukania nowej pracy.

Adobe Flex Builder to zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) oferujące możliwość kodowania, projektowania interfejsu oraz debugowania dla języka Flex. Flex został stworzony na potrzeby bogatych wizualnie aplikacji WWW, które buduje się z komponentów ułożonych w języku znaczników MXML oraz skryptów ActionScript 3 (używany również w programowaniu Flash).

Aby otrzymać bezpłatnego Flex Buildera należy skontaktować się poprzez formularz na stronie Pierwszego Polskiego Ewangelisty Adobe. Wiadomość może być oczywiście po polsku.

© dobreprogramy