r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Flex jednak trafi pod opiekę Apache Software Foundation

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Niedawno informowaliśmy o planach przekazania Flex SDK fundacji z kręgów wolnego oprogramowania. Aktualizacja na stronie Open Spoon Foundation informuje, że projekt jednak trafi pod skrzydła Apache Software Foundation.

Open Spoon Foundation informuje, że nadal będzie współpracować z Adobe, ale opiekę nad Flex SDK przejmie Apache Software Foundation. Fundacja otrzyma również technologię BlazeDS, która pozwala na wysyłanie danych rozproszonych z serwera w czasie rzeczywistym do aplikacji napisanych z użyciem Fleksa lub AIR, co czyni je bardziej responsywnymi przy pracy przez Internet. Fundacja otrzyma również inne projekty Adobe, na przykład w przyszłym roku pod jej opiekę trafi również Falcon — kompilator używanych we Fleksie MXML i ActionScript do HTML i JavaScript — oraz różne narzędzia powiązane z Flex SDK. Adobe przekazał fundacji Apache również projekt PhoneGap, który kupił wraz z firmą Nitobi na początku października.

Los projektów pod opieką Apache Software Foundation bywa różny, a historia OpenOffice.org nie nastraja optymistycznie. Zdaniem użytkowników Adobe dobrze kierował rozwojem Fleksa i oddanie kontroli nad projektem nie zostało pozytywnie przyjęte. Flex SDK trafi do repozytoriów Apache Software Foundation w ciągu najbliższych tygodni.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.