reklama

Flock 2 z kodem Firefoksa 3 i nowymi funkcjonalnościami

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się nowa wersja przeglądarki internetowej Flock. Bazuje ona na kodzie Firefoksa i jest dedykowana osobom prowadzącym blogi oraz korzystającym z serwisów, takich jak Flickr.

Flock poza podstawowymi funkcjami takimi jak blokowanie wyskakujących okien, przeglądanie w kartach czy zintegrowany menadżer pobierania plików oferuje również moduły odpowiedzialne za tworzenie podręcznych notatek, zdjęć, które można w bardzo łatwy sposób wysłać na blog. Funkcjonalność przeglądarki można podobnie jak w Firefoksie poszerzyć za pomocą dodatkowych rozszerzeń dostępnych na stronie projektu. Aplikacja wykorzystuje silnik Gecko, który jest ceniony przez wielu użytkowników na całym świecie za dużą szybkość i niemal pełną obsługę standardów internetowych rekomendowanych przez W3C.

Podczas, gdy Google we wrześniu opublikował projekt własnej przeglądarki internetowej, szybko zyskała ona wiele pozytywnych opinii przede wszystkim z powodu niezauważalności jej pracy, przypominając o swym działaniu jedynie w momencie, gdy zaistnieje taka konieczność. Z innego założenia wyszli twórcy Flocka. Dlatego nowa odsłona, prócz podstawowych udoskonaleń Firefoksa 3 (np. przepisany mechanizm zarządzania pamięcią), na kodzie którego powstał nowy Flock, posiada szereg innych funkcjonalności, upraszczających pracę z serwisami społecznościowymi.

Flock jest pierwszą przeglądarką, która obsługuje format Media RSS. Został on opracowany przez Yahoo! i pozwala subskrybować kanały zawierające rozmaite treści multimedialne w postaci klipów wideo, czy zdjęć. Pojawiła się wtyczka do obsługi serwisu MySpace, oferująca możliwość zarządzania wiadomościami oraz dzielenie się z innymi internautami, znajdowanymi treściami za pomocą umiejscowionego po lewej stronie, bocznego paska kontaktowego. Za jego pośrednictwem możliwe jest także komentowanie profili znajomych materiałami multimedialnymi.

Najnowszą wersję przeglądarki Flock 2.0 można pobrać z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama