Fluent Design już w aplikacji Poczta i Kalendarz, ale zmian niewiele

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Wraz z Fall Creators Update do Windows 10 został wprowadzony Fluent Desing. Chociaż część aplikacji odświeżony wygląd otrzymała już wcześniej w aktualizacjach. Teraz Microsoft zdecydował się na wprowadzenie nowego wzornictwa do kolejnych aplikacji, systemowej poczty i kalendarza.

Wprowadzanie Fluent Desing do Windows 10 idzie naprawdę wolno. Odświeżony wygląd trafił tylko do wybranych aplikacji, a dodatkowo Microsoft ograniczył się tylko do drobnych zmian. W niektórych aplikacjach zobaczymy więc niemal ten sam interfejs, który został wzbogacony o rozmazaną przezroczystość Acrylic Effect oraz efekt podświetlenia elementów list Reveal.

Podobnie postąpiono w odświeżeniu wyglądu aplikacji Poczta oraz Kalendarz. Nie mamy więc do czynienia z naprawdę odczuwalną zmianą – Microsoft zastosował drobną ewolucję. Wcześniej te niewielkie zmiany trafiły do Insiderów, a teraz dostępne są dla użytkowników stabilnej wersji Windows 10.

W aplikacjach pojawiły się również nowe tapety, które możemy ustawić jako tło. Oczywiście jeśli domyślny zestaw nam nie odpowiada, zawsze można wybrać dowolne zdjęcia z dysku komputera.

Jeśli wciąż posiadacie starszą wersję Poczty i Kalendarza, to warto ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji w sklepie Microsoft Store. Nowe wersje oznaczone są jako 17.8700.40485.0.

© dobreprogramy

Komentarze