Flutter Flutter 1.22.2

Strona główna Windows Programowanie Inne programy dla programistów
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Flutter to darmowe narzędzie programistyczne firmy Google, które umożliwia tworzenie natywnych aplikacji na urządzenia z systemami iOS i Android przy użyciu jednego kodu.

Oznacza to, że nie trzeba już dysponować osobnymi narzędziami, ale można zrobić użytek z Fluttera, by ułatwić sobie pracę, tworząc aplikacje zarówno łatwiej, jak i szybciej. Należy jednak pamiętać, że Flutter bazuje na języku programowania Dart, co może stanowić przeszkodę wśród niektórych twórców. Pierwsze aplikacje z wykorzystaniem tego narzędzia mogą powstawać wolniej, ale po nabraniu doświadczenia programiści niewątpliwie zaoszczędzą sporo czasu.

Flutter zawiera bogaty zestaw w pełni konfigurowalnych widżetów, dzięki którym zaprojektujemy interfejs aplikacji w bardzo krótkim czasie, zapoznając się z wprowadzanymi zmianami w czasie rzeczywistym (na ekranie urządzenia przenośnego). Warto dodać, że poprzez wykorzystanie zaawansowanych rozwiązań narzędzie może pochwalić się szybkim działaniem. Autorski silnik renderowania sprawia, że trwa ono zaledwie chwilę, a programista nie musi przygotowywać osobnego interfejsu dla każdej wersji projektu.

Jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z pisaniem aplikacji mobilnych lub też chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie oferuje Flutter, powinniśmy zapoznać się z oficjalnymi materiałami wideo udostępnionymi przez Google w serwisie YouTube.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!