reklama

Focal (Beta) 1.0-4aeccf19

Strona główna Android Grafika i fotografia Robienie zdjęć
Pobierz program
lub zeskanuj:

Focal to aplikacja do obsługi aparatu urządzenia mobilnego, która została stworzona przez Guillaume Lesniaka, znanego również pod pseudonimem xplodwild. Pierwotnie była ona stworzona specjalnie dla modyfikacji CyangodenMod w ramach pierwszego etapu projektu „Nemesis”. Po odejściu autora z zespołu, aplikacja została usunięta z modyfikacji, trafiła za to do Google Play, jest aktywnie rozwijana.

Aplikacja stanowi odpowiedź na niewielkie możliwości domyślnego programu do obsługi aparatu jaki znajduje się w systemie Android. Focal pozwala na znacznie ich rozszerzenie, czyniąc z prostego urządzenia mobilnego naprawdę dobry sprzęt do fotografowania w rękach doświadczonej osoby. Aplikacja przede wszystkim pozwala na wykonywanie tradycyjnych zdjęć, jej cechą charakterystyczną jest boczny panel z przyciskami, które aktywują panele z ustawieniami. W nich znaleźć można między innymi obsługę ustawień lampy błyskowej, ustawienia balansu bieli, czy kompensacji ekspozycji. Focal posiada także wbudowany szereg gotowych scen znanych z aparatów kompaktowych (np. śnieg, sport, zdjęcie portretowe).

Na tym jednak możliwości zmodyfikowanego aparatu się nie kończą. Pozwala on na nakładanie efektów kolorystycznych (np. serpia, negatyw), wzmacnianie określonych kolorów, oraz wybór pomiaru ekspozycji. Nie zabrakło oczywiście regulacji czułości ISO i rozmiaru zdjęcia w megapikselach. Oprócz tego Focal pozwala na nagrywanie wideo (w tym Full HD), tworzenie panoram, zdjęć sferycznych, a także przełączanie się na przedni aparat. Każdy z trybów pozwala na korzystanie z wymienionych wcześniej ustawień. Aplikacja jest udostępniana za darmo i dostępna w polskiej wersji językowej.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Axles   19 #2 02.04.2014 16:21

Powiem tak, testowałem różne romy w nich właśnie aplikację do aparatu Focal i żadna nie współpracowała z AutoGuard BlackBox (albo on z nią) po prostu po użyciu programu AG żadna inna aplikacja nie mogła skorzystać z aparatu bo jakiś błąd Focal wyświetlał się, jedynie po restarcie telefonu wszystko wracało do normy, aż do kolejnego uruchomienia AG.

SebaZ   19 #1 25.09.2013 10:31

Dlaczego tylko dla Andka 4.1 wzwyż? Wstyd!

reklama