Focus Magic 4.02

Strona główna Windows Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Focus Magic to specyficzne narzędzie graficzne, którego głównym celem jest poprawa jakości zdjęć m.in. zwierających rozmycia i inne niedoskonałości.

Program nie posiada wielu opcji, nie jest kombajnem graficznym, autorzy widocznie skupili się na tych kilku podstawowych funkcjach. Po instalacji aplikacji możemy otworzyć dowolne zdjęcie wymagające poprawki, a następnie poddać je odpowiedniej obróbce. Do wyboru łącznie jest pięć opcji/filtrów:

  • Focus (skupienie)
  • Fix Motion Blur (pozbycie się efektu rozmycia obrazu)
  • Defocus (pozbawienie "skupienia")
  • Increase Resolution (zwiększenie rozdzielczości zdjęcia)
  • Despeckle (usunięcie rozmaitych plamek, drobin kurzu itp. elementów z fotografii)

Po wybraniu filtra, wystarczy wcisnąć przycisk Start Image Processing, aby po kilku sekundach otrzymać zretuszowane zdjęcie, które następnie można zapisać jako plik PNG, TIF, PNG lub BMP. Focus Magic posiada bardzo prosty interfejs użytkownika, aczkolwiek przydałoby się wprowadzić do niego kilka dodatkowych funkcji, takich jak chociażby możliwość powiększania i pomniejszania zdjęcia.

Uwaga!

  • Wersja testowa aplikacji pozwala na polepszenie jakości jedynie 10 zdjęć
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!