Folder Marker Free Folder Marker Free 4.3.0.1

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Folder Marker Free to bezpłatna aplikacja, która umożliwia zmianę koloru i ikony folderów w systemie operacyjnym Windows.

Za sprawą opisywanego narzędzia możemy nie tylko zwiększyć atrakcyjność wyglądu poszczególnych folderów znajdujących się na dysku twardym naszego komputera, ale również wyróżnić je w celu łatwiejszego zlokalizowania danych w razie potrzeby. Na uwagę zasługuje prostota użytkowania - Folder Marker Free oferuje możliwość zmiany ikony lub koloru folderu za pomocą kilku kliknięć myszą.

Folder Marker Free pozwala na segregowanie folderów według ustalonych priorytetów (od najwyższego oznaczonego kolorem czerwonym, do najniższego w kolorze niebieskim), wyróżniania folderów ze względu na postęp prac nad danym projektem (np. zaplanowane czy ukończone) czy też rodzaj plików (np. ważne, tymczasowe, prywatne).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

spore możliwości zmiany wyglądu i koloru folderu, możliwość cofnięcia zmian/przywrócenia wyglądu domyślnego folderu, program bezplatny, dowolny język
ukrywanie podglądu ikon plików wchodzących w skład folderu po zmianie jego koloru lub wyglądu
ocena użytkownika
01.08.2019 14:27 • Recenzja do wersji 4.3.0.1

Poszukiwałem od pewnego czasu programu umożliwiającego modyfikacje schematycznego wyglądu (półotwarta teczka na dokumenty) i koloru ikon folderów (domyślnie żółty) w systemie operacyjnym Windows 7. Mój wybór padł, trochę przypadkowo, na Folder Marker w wersji free. Pobrałem i zainstalowałem go błyskawicznie, wybierając następnie język polski. Program działa z poziomu menu kontekstowego (prawy przycisk myszy > zakładka: Oznacz folder). Po wybraniu konkretnego folderu można zmienić jego kolor albo nadać priorytet, czy też przypisać mu inne wyróżnienie. Wszystkie opcje działają w miarę sprawnie na moim, dość już leciwym (bo blisko 10-letnim) komputerze (czasami występowały pewne opóźnienia i wówczas musiałem zamknąć Eksploratora Windows, po czym otworzyć go ponownie by zaobserwować zmiany). Zauważyłem szybko, że program ten ma jedną wadę. Jaką? Otóż folder systemowy ma wygląd półotwartej teczki na dokumenty z podglądem dwóch pierwszych z kolei (lub dwóch dodanych ostatnio) plików; w wypadku plików tekstowych nie ma to rozróżnienie znaczenia, bo mają one z góry zdefiniowany wygląd, ale w przypadku zdjęć czy wideo widać podgląd różnych ikon. Niestety, jak zmieniłem kolor folderu, podgląd ikon w półotwartej teczce znikł, pozostały jedynie same okładki. Nie jest to może wielka wada, ale nie bardzo mi to odpowiada. Ostatecznie postanowiłem pokolorować jedynie te foldery, które nie są moimi dokumentami osobistymi, ale są powiązane z niektórymi programami zainstalowanymi na komputerze; w moim przypadku są to: 4K Video Downloader (z programem o tej samej nazwie), Aisesoft Studio (z Free Video Editorem) i Atlantis (dla Atlantis Word Processorem). Wszystkie pozostałe foldery pozostawiłem w wersji domyślnej. W sumie dobre i to.

To tyle o tym programie, przeznaczonym do jednego, konkretnego zadania. Więcej funkcji ma on w wersji Pro (płatnej), ale nad decyzją o jej zakupie będę musiał się zastanowić po przetestowaniu innych, podobnych programów. Póki co, polecam ten program innym do przetestowania.