Footsteps 1.7.54

Strona główna Android Podróże i transport Informatory turystyczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Footsteps to aplikacja, za pomocą której można skorzystać ze spersonalizowanych tras ułatwiających zwiedzanie Wrocławia. Twórcy programu zapowiadają, że baza miast w Polsce dostępnych w jego bazie będzie stale powiększana.

Po zainstalowaniu programu należy założyć konto, a do tego celu możemy użyć konta na Facebooku lub adresu e-mail. Następnie wybierzemy jeden z kilku dostępnych stylów życia: Imprezowicz, Hipster, Sightseer, Familyguy, Smakosz, Sportowiec, Historyk, Artlover lub Biznesmen. W zależności od naszego wyboru, aplikacja zaproponuje inne miejsca do zobaczenia, dopasowane do konkretnego stylu pracy lub życia. Warto dodać, że możemy wybrać więcej niż jedną opcję.

Po dokonaniu wyboru zobaczymy listę spersonalizowanych tras spacerowych. Mogą to być np. trasy dla rowerzystów, a także warte zobaczenia ośrodki kultury i sztuki. Trasy wyświetlane są w formie dużych kart, przewijanych w lewo lub w prawo. Po kliknięciu w daną trasę, zobaczymy związane z nią szczegółowe informacje: spis poszczególnych przystanków, czas trwania, krótki opis wycieczki, a także liczbę punktów, które otrzymamy po odbyciu całej zaplanowanej drogi. Kluczowym elementem każdego planu podróży jest zaś mapa (czerpiąca z Open Street Maps), na której widoczne są wszystkie kluczowe przystanki na naszej drodze.

Gdy potrzebujemy zrobić przerwę w wyprawie, po naciśnięciu przycisku "Pauza" aplikacja zapyta nas o charakter planowanej przerwy, np. na kawę, przekąskę, toaletę itp. W zależności od naszego wyboru zobaczymy listę miejsc, w których możemy zająć się czynnością, na czas której zrobimy sobie odpoczynek w trakcie wycieczki.

Aplikacja jest dostępna za darmo i nie wyświetla reklam. Nawigacja po niej jest przejrzysta i łatwa do opanowania, aczkolwiek program nie jest wolny od wad. Brakuje np. widocznego stale na mapie śladu GPS, który pozwoli na bieżąco nawigować od miejsca do miejsca przewidzianego w programie wycieczki. Ta opcja ma się pojawić w kolejnych wydaniach aplikacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Footsteps – polski przewodnik turystyczny z kolejnymi miastami i w wersji na iOS-a

4
06.06.2016  •  Łukasz Maślanka

Opracowana przez studentów z Wrocławia aplikacja Footsteps Travel Guide zawitała do sklepu App Store. To program dla turystów, którzy chcą skupić się na zwiedzaniu i odkrywaniu nowych miejsc, nie tracąc przy tym czasu na tworzenie planu wyprawy. W marcu tego roku Footsteps debiutowało w Google Play. Jej twórcy obiecali jednak także wersję na system iOS, do tego wzbogaconą o nowe funkcje – pierwotnie bowiem aplikacja oferowała tylko przewodniki po Wrocławiu. Teraz znajdziemy w niej trasy przydatne nie tylko dla zwiedzających stolicę Dolnego Śląska, ale także dla podróżujących po Gdańsku,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 11.04.2016 13:55

Wow, rewelacja!

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy