reklama

Force: Leashed na weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Force: Leashed - platformową grę logiczną ukazaną z perspektywy pierwszej osoby.

Tytuł na pierwszy rzut oka wydaje się łudząco podobny do popularnej swego czasu i cenionej gry Portal, w której dzięki specjalnym tunelom (portalom) gracz przemieszcza się pomiędzy lokacjami znajdującymi się w trójwymiarowej przestrzeni. W Force: Leashed chodzi jednak zupełnie o coś innego.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...

Znajdując się w przestrzeni trójwymiarowej mamy za zadanie pokierować trajektoriami niewielkich pocisków, które regularnie wystrzeliwane na oślep, powinny trafić w specjalnie przygotowane do tego celu tarcze. Pięciokrotne trafienie do celu umożliwia przedostanie się do kolejnych obszarów gry.

Do zmiany kierunku ruchu rakiet używamy kluczy grawitacyjnych, które odpowiednio umiejscowione w przestrzeni nadają pociskom odmienny tor lotu. Nie bez znaczenia jest też pozycja klucza, w której aktualnie się on znajduje. Wystarczy, że delikatnie wykręci się on na bok, by nasze rakiety odleciały w siną dal. Trzeba zresztą przyznać, że momentami szukanie tego właściwego i jedynie słusznego miejsca dla klucza staje się nieco frustrujące ;-). Na szczęście dysponujemy nieograniczoną liczbą prób, a rezultat czasowy możemy poprawić w następnej rundzie.

Dodatkowym utrudnieniem są zmieniające się kolory zarówno pocisków jak i kluczy. Pojawiają się też kolorowe tarcze, których trzeba będzie umiejętnie używać, by nadać pociskom właściwe zabarwienie. Ich kolor w dalszej części rozgrywki ma decydujące znaczenie dla ostatecznego wyniku.

Force: Leashed to oryginalna i wciągająca pozycja będąca dobrym połączeniem gry logicznej, platformowej i zręcznościowej jednocześnie. Posiada ona wiele ciekawych aspektów typowych dla wymienionych gatunków, a także nietypowych rozwiązań, do których dotarcie może często okazać się nie takie proste.

Grę Force: Leashed można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> Platformowe.

Ponadto wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego portalu Gamikaze. Tym razem polecamy recenzje ambitnej, kolorowej platformówki Dust: An Elysian Tail, niecodziennej strzelanki TPP Hybrid, a także tytułu nie mającego czego się wstydzić wobec serii Grand Theft Auto - Sleeping Dogs.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama