Forecastfox Forecastfox 4.25

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Forecastfox to przydatne rozszerzenie dla przeglądarek Firefox i Google Chrome, które dostarcza użytkownikowi wielu szczegółowych informacji pogodowych dla wybranych lokalizacji.

Rozszerzenie bazuje na danych udostępnianych przez serwis AccuWeather i umożliwia dostęp do informacji o aktualnych warunkach pogodowych, jak również prognozy na 6 nadchodzących dni. Forecastfox wspiera większość polskich miast i daje dostęp do danych o aktualnej temperaturze, temperaturze odczuwalnej, wilgotności, indeksie UV, kierunku i sile wiatru, widzialności, ciśnieniu i opadach. Ponadto wyświetla obraz z radarów i satelitów metrologicznych.

Olbrzymią zaletą Forecastfoksa jest dostępność dużej liczby opcji konfiguracyjnych. Mowa m.in. o lokalizacji (obsługa więcej niż jedna), wyświetlanych informacjach, jednostkach i ikonach, a także ostrzeżeniach o trudnych warunkach atmosferycznych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

bardzo dużo opcji ustawień, możliwość wyboru kilku lokalizacji, szczegółowe informacje pogodowe, polska wersja językowa
nie znalazłem
ocena użytkownika
01.02.2019 23:54 • Recenzja do wersji 4.20

Rozszerzenie Forecastfox znalazłem przez przypadek w dziale: Nakładki i dodatki do przeglądarek i zainstalowałem w moim Firefoxie. Jest ono widoczne w prawym, górnym rogu przeglądarki jako niewielka ikonka z temperaturą. Po najechaniu na nią myszką wyświetla się skrócona prognoza pogody na najbliższe 7 dni, natomiast po kliknięciu - pełna prognoza pogody w postaci graficznego diagramu, podzielonego na 3 części: prognoza pogody (z lewej strony), inne dane pogodowe, jak: temperatura, stan zachmurzenia, wilgotność, UV i in. (w prawej, górnej części) oraz wizualizacja pogody - układ i ruch chmur nad mapą kontynentu (w prawej, dolnej części). W rozwijalnym menu (w prawym górnym rogu rozszerzenia) jest między innymi strona domowa Forecastfox i AccuWeather.com oraz ustawienia. Po ich rozwinięciu ukazują się poszczególne pozycje, zaznaczone jako domyślne, ale można je zmienić; są to między innymi: czas aktualizacji prognozy (od 1 do 60 min), jednostki (domyślnie ustawione stopnie Celsjusza, km/h i km, ikony wyświetlania prognozy pogody (bardzo atrakcyjne, to dla mnie prawdziwy hit tego rozszerzenia): AccuWeather.com Iconic (domyślna) oraz kilkanaście innych, liczba dni prognozy (od 0 do 7), radar lub satelita, automatyczne odświeżanie danych i dodatkowe dane pogodowe, między innymi: wilgotność, wiatr, widzialność, ciśnienie i fazy księżyca. Wymieniłem tylko te opcje, które są dla mnie najbardziej interesujące i najbardziej przydatne, ale jest ich o wiele więcej. Każdy na pewno znajdzie i skonfiguruje własny Forecastfox.

Podsumowując: Forecastfox to bardzo pożyteczny gadżet. Zadowoli nawet najbardziej wymagających. Nie ma się w nim do czego przyczepić, a jego twórcy (czy twórcom) (Oleksandr Popov & Ensolis) należą się słowa uznania za pomysłowość.