Forefront Online - nowa usługa od Microsoftu?

Strona główna Aktualności

O autorze

Z nieoficjalnych informacji, o których na swoim blogu pisze znana felietonistka Mary Jo Foley wynika, że Microsoft pracuje nad nową zarządzaną usługą dostępną on-line. Mowa o kolejnym członku rodziny produktów zabezpieczeń dla biznesu Forefront - Forefront Online.

Forefront, dotychczas kojarzony z oprogramowaniem dedykowanym do ochrony kluczowych serwerów Microsoftu (np. Exchange czy Sharepoint) i firmowych stacji roboczych teraz zostałby przystosowany do pełnienia ochronnej funkcji w trybie on-line, na zasadach znanych z Windows Live OneCare.

Microsoft już wcześniej zapowiadał rozszerzenie palety usług zarządzanych (ostatnio korporacja zdecydowała oznaczać je końcówką "Online" w nazwie). Z już istniejących można wymienić chociażby Office Sharepoint Online czy Office Exchange Online - rozwiązania umożliwiające korzystanie z zalet produktów serwerowych w firmie bez konieczności posiadania i utrzymywanie własnej infrastruktury serwerowej. Te usługi są jednak kierowane do dużych przedsiębiorstw z kilkoma tysiącami stacji roboczych. Forefront Online ma być z kolei przygotowywany także z myślą o małych i średnich firmach.

Na razie brak oficjalnego komentarza na ten temat ze strony Microsoftu.

© dobreprogramy