Foresight Linux 2.0.5 wraz z Gnome 2.24

Strona główna Aktualności

O autorze

Została wydana nowa wersja Foresight Linux - dystrybucji ściśle powiązanej z cyklem wydawniczym środowiska graficznego Gnome.

W nowej wersji zostały uaktualnione podstawowe komponenty systemu. Środowisko Gnome w wersji 2.24 wprowadza między innymi powiadomienia o nadchodzących wydarzeniach; Applet Deskbar, który oferuje możliwość zdalnego pobierania rozszerzeń z repozytoriów; W domyślnej przeglądarce Nautilus zaimplementowano obsługę kart; Udoskonalono narzędzie do zarządzania ekranami, podłączonymi do komputera o możliwość nazywania konkretnych wyświetlaczy.

Wersja 2.0.5 dystrybucji bazuje na jądrze 2.6.27. Ponadto zostały zaktualizowane między innymi takie pakiety, jak: OpenOffice 3.0, Compiz 0.7.8, PulseAudio 0.9.12, i co ciekawe- najnowsza wersja odtwarzacza Adobe Flash Player 10. Dystrybucja dostępna jest w postaci obrazów DVD iso, o wielkości 1,3 GB oraz w postaci edycji Gnome-Lite, której obraz mieści się na nośniku CD.

Foresight Linux nie jest dystrybucją, której priorytetem jest uzyskanie najniższych wymagań sprzętowych. Wymaga ona procesora minimum opartego o architekturę i586 (zalecany i686 lub 64 bitowy), 256MB RAM (zalecane 512 MB) oraz ok. 6 GB na dysku po instalacji.

© dobreprogramy

Komentarze