Forest: Stay focused Forest: Stay focused

Strona główna Android Zdrowie i aktywność Relaks i koncentracja
Pobierz program
lub zeskanuj:

Forest: Stay focused to aplikacja dla tych, którzy mają problemy ze skupieniem się na danej czynności, bo zbyt często ich uwagę pochłania smartfon. Program pozwala się skupić, sadząc wirtualne drzewko.

Wygląd, wygląd i jeszcze raz wygląd - aplikacja Forest pod tym względem prezentuje się znakomicie, jak najładniejsze aplikacje dostępne na system iOS. Grafika jest efektowna, ale stonowana i nie rozprasza. Można powiedzieć, że jest nawet dość wysmakowana. Sam pomysł na jej działanie jest zaś prosty. Możemy ustawić określony interwał czasu, w którym chcemy się skupić. W tym czasie w aplikacji będzie rosło drzewko. W tym czasie powinniśmy odłożyć smartfon i zająć się czymś innym, najlepiej zadaniem, które mamy do zrobienia. Jeśli zabraknie nam cierpliwości, hodowane drzewko zginie, a przecież nikt nie lubi, gdy umierają drzewa...

Oczywiście, może się zdarzyć, że w trakcie sesji skupienia będą nam potrzebne dane z jednej z aplikacji na smartfonie. Żeby jej użyć bez obaw, że zakończymy żywot hodowanego drzewa, można dodać ją wcześniej do tzw. białej listy. Możemy też wybrać opcję, która pozostawi ekran urządzenia włączony przez cały okres czasu określony w aplikacji, a także dodać efekty dźwiękowe, które smartfon będzie emitował w czasie, gdy drzewo będzie rosło.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!