Forgotten Kodama: The Seed of Life

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Forgotten Kodama: The Seed of Life to zrealizowana z niezwykłym rozmachem darmowa platformówka 3D, która ciekawą historię buduje na fikcyjnej opowieści o walce dobra ze złem. Gdy ścięte zostało drzewo życia, świat ogarnął mrok, ale pojawiła się iskierka nadziei. W ostatniej chwili z małego nasionka narodziła się bowiem Uzume, czempion świata roślinnego. W jej skórze spróbujemy właśnie przywrócić ład krainom.

Wzorem innych reprezentantów gatunku, gra oferuje różnorodną rozgrywkę. Z jednej strony mamy odkrywanie świata, badanie zakamarków kolejnych pomieszczeń oraz skakanie po platformach, a z drugiej pojedynki z niecnymi wrogami. Ponadto zabawę przyprawiono elementami logicznymi. Niejednokrotnie trzeba pokombinować z ustawieniami dźwignie oraz elementów otoczenia, by móc przejść trochę dalej.

Uzume potrafi skakać, także dwukrotnie, nieźle walczy, a do tego umie zapadać się pod ziemię na specjalnych powierzchniach, co umożliwia jej przemykanie po ścianach w formie kwiatka. Oczy cieszy starannie przygotowana oprawa graficzna, a przepiękne udźwiękowienie świetnie buduje klimat lekko mistycznej opowieści. Sterowanie opracowano dobrze, chociaż raczej obmyślono je z myślą o graniu na gamepadzie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

grafika, dźwięk, długość rozgrywki, możliwości bohatera.
brak
ocena użytkownika
03.04.2016 15:06

Bardzo wciągająca i rozbudowana platformówka. Bardzo dobrze wykonana grafika i dźwięk (oczywiście jak na rozmiar instalki). Grę można określić jako ciekawą wariację czy też przeróbkę nowych odsłon Prince of Persja - chodzi o walkę dobra ze złem, omijanie przeszkód, walkę z przeciwnikami oraz elementy logiczne. Sterowanie nie sprawia problemów. Plus za możliwości bohatera.