FormatFactory FormatFactory 5.7.1.0

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja wideo
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FormatFactory to świetne i darmowe narzędzie pierwotnie przeznaczone do konwertowania multimediów pomiędzy większością ogólnodostępnych formatów audio i wideo. Wraz z wydaniem kolejnych wersji program został wyposażony w narzędzia do pobierania wideo z Internetu, konwersji grafiki i dokumentów, zgrywania zawartości płyt CD/DVD/BR-D czy konwertowania obrazów dysków pomiędzy różnymi formatami.

Konwertowanie multimediów

Podobnie jak większość darmowych aplikacji tego typu, tak również FormatFactory korzysta z wielu doskonałych, darmowych kodeków audio/video i programów, których zadanie polega na transkodowaniu pomiędzy wieloma popularnymi formatami plików audio/video z możliwością wyboru dodatkowych opcji. Program pozwala m. in. na konwersję materiałów wideo do takich formatów jak MP4, 3GP, MPG, AVI, WMV, FLV, SWF, VOB, MOV, GIF, WebM i formatów audio do plików MP3, WMA, APE, FLAC, M4A, AAC, AC3, MMF, AMR, M4R, OGG, WAV.

Dodatkowe funkcje związane z multimediami

FormatFactory oferuje również opcje przycinania wideo, usuwania z obrazu znaków wodnych, nagrywania zawartości ekranu komputera, pobierania klipów z różnego typu serwisów internetowych oraz odtwarzania wideo w różnych formatach. Narzędzie pozwala również mixować i scalać audio. FormatFactory został wyposażony dodatkowo w moduł konwersji plików graficznych do formatów JPG, BMP, PNG, TIF, ICO itp., funkcję naprawiania uszkodzonych materiałów audio i wideo czy obsługi dokumentów. W przypadku tej ostatniej znajdziemy opcje łączenia zawartości kilku PDF-ów, konwersji PDF do tekstu, DOC, Excela, HTML-a, grafiki oraz formatów Mobi, EPub czy AZW3.

Inne funkcje FormatFactory

Opisywane narzędzie pozwala na konwersję zawartości nośników Bluray do formatu MKV, zgrywanie filmów z płyt DVD do plików wideo oraz muzyki z CD do plików audio. Nie zabrakło również możliwości zgrywania zawartości nośników optycznych do obrazów dysków oraz ich konwersji. Twórcy przygotowali również narzędzie do wygodnej zmiany nazw plików.

Kluczowe cechy programu:

  • darmowe narzędzie do konwersji multimediów
  • wsparcie dla najpopularniejszych formatów
  • możliwość przetwarzania grafiki i dokumentów PDF
  • funkcja do zgrywania zawartości płyt CD/DVD/BR-D
  • pobieranie klipów wideo z Internetu

Uwaga!

  • Kreator instalacji proponuje użytkownikowi instalację dodatkowych komponentów. Nie są one wymagane do poprawnego działania programu i nie zalecamy ich instalacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Konwertowanie na wysokim poziomie
Wiele funkcji nie działa
ocena użytkownika
09.06.2020 18:24 • Recenzja do wersji 5.2.0.0

Do wersji 4.10.5 program działał rewelacyjnie ale do kolejnej aktualizacji wiele funkcji nie działa albo działa chaotycznie. Nie działa rozdzielczość obrazu (ang. Aspect ratio), scalanie i przycinanie plików wideo działa naprawdę chaotycznie, Mux'owanie też działa chaotycznie, konwertowanie plików MKV do MP4 nie działa; albo występuje jakiś błąd albo po skonwertowaniu, plik nie działa. Poza tym wszystkie pozostałe funkcje działają bez zarzutów a po każdej aktualizacji nawet lepiej.

Dużo formatów, wielowątkowość
Brak konwersji do RMVB
ocena użytkownika
14.05.2020 11:06 • Recenzja do wersji 5.1.0.0

Program przerabiający pliki na najdziwniejsze formaty i odczytujący najróżniejsze rozszerzenia. Dzięki wielowątkowości nawet duże pliki są przetwarzane sprawnie i nie zawieszają się, co bywa zmorą przy takich programach, jak, nomen omen, Quick Media Converter. Spokojnie można dodać kilka plików do kolejki. Program może wam przetworzyć nawet coś, co system uznaje po prostu za 'plik', więc warto poeksperymentować. Interfejs programu jest w pełni graficzny, procesy schowano za skórką. Niestety RMVB nadal funkcjonuje tutaj wyłącznie jako format wejściowy. Jeśli chcemy zapisać w RMVB, pozostaje stary Easy RealMedia Producer. Dla niektórych zaskoczeniem może być kolejność przy dodawaniu plików - najpierw wybieramy format wyjściowy, a potem wskazujemy plik, który chcemy przerobić.