FortiClient FortiClient 6.4.1.1519

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

FortiClient to bezpłatny pakiet endpoint protection, zapewniający skuteczną ochronę całego komputera przed wirusami i innymi zagrożeniami z sieci.

W skład pakietu wchodzi zaawansowane moduły antywirusowy i antymalware, narzędzie do kontroli rodzicielskiej, oraz narzędzie do łączenia się z wirtualną siecią prywatną VPN (przy użyciu protokołów – IPsec i SSL). Uruchamiając kontrole rodzicielską zapewnimy dodatkowe bezpieczeństwo dzieciom korzystającym z Internetu, a także całkowicie zablokujemy dostęp do niebezpiecznych witryn internetowych.

FortiClient chroni system w czasie rzeczywistym i automatycznie pobiera nową bazę wirusów z FortiGuard Labs. Posiada trzy tryby skanowania – szybki, pełny i dowolny. Wyszukuje i błyskawiczne usuwa wszystkie wirusy znajdujące się na dysku twardym komputera. Oprócz tego jest w stanie wykryć różne zagrożenia metodą reaktywną oraz proaktywną. W ten sposób wykrywa nie tylko wirusy, robaki i inne szkodniki, ale również nieznane zagrożenia typu zero-day.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybkość, skuteczność działania
Język angielski
ocena użytkownika
21.06.2015 01:10 • Recenzja do wersji 5.2.3.633

Program ten poznałem jakiś czas temu. Na początku nie ufałem mu. Ale od ewnego czasu jak go mam na komputerze to mam inne zdanie. Jak na program darmowy ma bardzo dobre wyniki. Posiada bardzo dobre filtrowanie stron www. Posiada też bardzo dobry skaner antywirusowy. Jednym z plusów tego programu jest dział techniczny. Odpowiada i reaguje szybko na przesłane próbki malware.
Program jest ogólnie nie wyczuwalny. Działa w tle i robie swoje.
Polecam ten program wszystkim co cenią skuteczność i lekkość a do tego że program jest za darmo.
Do niego można doinstalować darmowego SecureAPlus i będzię full wypas na darmowym poziomie.

Skuteczność ochrony, dobrze ustawiony poziom zabezpieczeń - można go skorygować,
tylko wersja angielska, ale to mały minus. tryb łączenia VPN
ocena użytkownika
05.02.2015 10:32 • Recenzja do wersji 5.2.2.624

FortiClent jak nas informuje producent firma FORTINET to jeden z elementów kompleksowego systemu zabezpieczającego. Zainstalowałem na laptopach, kilka miesięcy wstecz, tą właśnie końcówkę i włączyłem FortiClent-a jako ochronę. W ustawieniach dotyczących analizy otwieranych stron www pozostawiłem bez zmian pozycje zablokowane. Dla pozycji oznaczonych jako całkowicie dostępne zmieniłem na monitorowane.
FortiClient został zainstalowany na czystych laptopach.
Od chwili zainstalowania i uruchomienia nie przepuścił żadnego śmiecia. Poziom ochrony już na poziomie otwieranych stron www 10/10.
Skanowania av na żądanie obejmują cztery tryby. Pełny skan w moim przypadku ( Lenovo G580, HDD 1TB, 4G-RAM ) ok 2,0 godz. Skuteczność skanowania 10/10.
Aktualizacja baz, FortiNet ( FortiClient ) bazuje na własnym silniku. Aktualizacje odbywają się co kilka godzin. Na liście znajdują się też pozycje dawno pominięte przez innych i za to też 10/10. FortiClent jest zgłaszany do aktualizacj automatyczne. Odpowiedni monit pojawia się w pasku trey.
FortiClient jest aktualnie dostępny w wersji angielskiej za to 8/10. Liczę na to, że firma FORTINET-Polska dołoży starań i w niedługim czasie będzie dostępny z polskim menu wraz z pozostałymi pozycjami z listy FORTINET.
Konfiguracja połączeń typu VPN, aktualnie 0/10. Wgląda na to, że jest dostępna dla tych co mają pełną ochronę typu FortiGate.
Współpraca z zaporą 10/10. W moim przypadku jest zainstalowana zapora Comodo.

PS. Korzystam z CyberGhost VPN. Musiałem w trybie ochrony Web Security dla pozycji Potentially Liable -> Proxy Avoidance, zmienić na monitorowane.