Forum Użytkowników STORMSHIELD: katowickie warsztaty o bezpieczeństwie IT już za kilka dni

Strona główna Aktualności

O autorze

Wielkimi krokami zbliża się II edycja Forum Użytkowników STORMSHIELD. Spotkanie odbędzie się 25 października w Katowicach, a składać się będzie z wykładów i warsztatów poświęconych tematyce szeroko pojętego bezpieczeństwa sieci. W założeniu wydarzenie zorganizowano z myślą o ekspertach bezpieczeństwa IT i administratorach sieci, choć z pewnością będzie ciekawe po prostu dla wszystkich zainteresowanych, którzy się na nie zarejestrowali. Spotkanie poświęcone będzie urządzeniom UTM oraz Next Generation Firewall firmy Stormshield.

Uczestnicy biorący udział w tegorocznym Forum z pewnością nie będą mogli się nudzić. Program imprezy jest rozplanowany na cały dzień i składa się zarówno z wykładów, jak i części warsztatowych i to właśnie im zostanie poświęcone najwięcej czasu i uwagi. Zajęcia podzielono na dwa bloki w taki sposób, aby uczestnicy mogli wziąć udział w dwóch z nich – wyboru dokonywano podczas rejestracji.

W trakcie warsztatów będzie można między innymi zbadać bezpieczeństwo serwerów WWW, przećwiczyć tworzenie centralnych polityk FW i VPN oraz nauczyć się lepiej zarządzać połączeniami VPN i filtrowaniem ruchu użytkowników, którzy z nich korzystają. Podczas jednego z warsztatów uczestnicy będą mogli także zabawić się w hakerów i włamać się do firmowego środowiska, aby wyszukać wszystkie luki w sieci.

Katowickie Forum to także rzadka szansa do spotkania w jednym miejscu wielu ekspertów na co dzień związanych bezpieczeństwem IT i okazja do wzajemnej wymiany doświadczeń. Prelegenci to pracownicy firmy Stormshield, w tym Matthieu Bonenfant – członek zarządu i Robert Wakim – industrial offer manager oraz specjaliści z firmy Dagma, włącznie z inżynierami systemowymi. Jak wyglądała poprzednia edycja Forum Użytkowników STROMSHIELD można sprawdzić sięgając do krótkiej relacji wideo. Wówczas wydarzenie również było organizowane na Śląsku.

Zainteresowani szczegółami powinni zajrzeć na oficjalną stronę wydarzenia, gdzie między innymi przybliżany jest szczegółowy program spotkania oraz sylwetki prelegentów. Oficjalna część potrwa od godziny 9.00 do 15.40, a po jej zakończeniu zaplanowano wspólną integrację w centrum Katowic, w popularnym Browarze Mariackim. Osoby, które z różnych przyczyn nie zjawią się na tegorocznym Forum Użytkowników STORMSHIELD, a są nim zainteresowane, już teraz z góry zapraszamy do lektury relacji ze spotkania, która ukaże się na łamach dobrychprogramów.

© dobreprogramy
s