r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Fotor 3.2.1

Strona główna Mac Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć

Fotor to interesujący program do kreatywnej obróbki zdjęć. Za jego pomocą nałożymy filtry, złożymy kilka zdjęć w kolaż lub poprawimy kadr i barwy zdjęcia. Wszystkie wymienione operacje mogą być wykonywane masowo na wielu plikach jednocześnie.

Aplikacja po uruchomieniu wita nas okienkiem, w którym wybieramy jakiego rodzaju edycji chcemy dokonać. Fotor obsługuje zdjęcia w formacie RAW z wielu aparatów cyfrowych, TIFF, JPG i PNG.

r   e   k   l   a   m   a

Po wybraniu opcji Edit mamy możliwość nałożenia rozmaitych filtrów na nasze fotografie, których intensywność można dostosować do własnych upodobań. Możliwe jest również dodanie ramek, efektu makiety (tilt-shift) lub tekstu. Fotografię możemy także łatwo wykadrować, dostosować między innymi ekspozycję, balans bieli i kontrast. Można także skorzystać z narzędzia, które pozwala na pozbycie się efektu czerwonych oczu.

Opcja Collage, jak nazwa wskazuje, służy do tworzenia kolaży ze zdjęć. Znajdziemy tu wszystko co niezbędne do stworzenia efektownego obrazu, zawierającego kilka zdjęć. Nasz kolaż może bazować na szablonie lub losowo porozrzucanych zdjęciach. Mamy możliwość między innymi zmiany proporcji, edycji ramki i jej koloru. Każde pojedyncze zdjęcie w kolażu można obrócić, przybliżyć lub zmienić jego pozycję.

Ostatnią możliwością jest opcja Batch, czyli przetwarzanie wsadowe. Tutaj zrobimy praktycznie to samo co w opcji Edit, tylko że na wielu zdjęciach jednocześnie. Możliwe jest także dostosowanie nazwy wielu plików, konwersja do innego formatu, a także dostosowanie stopnia kompresji. Wystarczy wskazać folder, w którym znajduje się zbiór fotografii i zadecydować jakiego rodzaju masowej zmiany chcemy dokonać na zdjęciach.

Obróbka zdjęć w aplikacji Fotor to świetna zabawa. Gdy poświęcimy trochę czasu na dopieszczenie naszych fotek to mogą one zupełnie zmienić swój charakter. Co najważniejsze, program dostępny jest za darmo w pełnej wersji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Uporządkuj wakacyjne wspomnienia: najlepsze programy dla fotografów-amatorów

61
OPROGRAMOWANIE 12.09.2015 | Anna Rymsza

Sezon urlopowy powoli dobiega końca i coraz mniej myślimy o wyjazdach, a coraz więcej o tym, co z nich przywieźliśmy. Dziś prawie każdy ma aparat fotograficzny w kieszeni i najwyższa pora zająć się zdjęciami, które podczas urlopu zostały zapisane w jego pamięci. Podobny przegląd przygotowaliśmy dla Was rok temu, ale w ciągu tego czasu sporo zmieniło się na rynku programów dla fotografów-amatorów. Przede wszystkim Microsoft i Apple dołączyli do swoich systemów operacyjnych narzędzia, które pomogą w porządkowaniu wspomnień i przygotowaniu ich do pokazywania znajomym. Dla wielu osób będą to…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.