Fotorelacja z RIA day 2008

Strona główna Aktualności

O autorze

mfu

27 listopada w zaciszu wrocławskiego hotelu "Bugatti" odbył się RiIA day 2008, czyli dzień, w którym wszyscy miłośnicy Adobe mieli niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń związanych ze swoimi ulubionymi technologiami. Grupie prelegentów składającej się ze specjalistów z dziedzin Flasha, Flexa oraz ColdFusion przewodniczył nie kto inny jak Ben Forta, będący jednym z najbardziej znanych ewangelistów korporacji. Niekwestionowany "guru" ColdFusion, udzielił dwóch prelekcji. Nie wyprzedzając jednak faktów, jak to zwykle na takich imprezach bywa, wszystko zaczęło się od powitania gości.

Po krótkim wstępie opisujacym architekturę platformy Flash, oraz najbardziej znanych partnerów korzystających z jej możliości (m.in. NASDAQ, E-Bay), przedstawiono imponujące podsumowanie pokazujące dostępność Flasha na różnych platformach i urządzeniach. Oprócz znanej już w sieci informacji o możliwości kompilacji bibliotek z C oraz C++ do Action Scriptu (oczywiście wybranych), zdradzono także, że nowe generacje klientów Flash Player będą mogły się komunikować między sobą np. przesyłając filmy przy pomocy z portów UDP. Zapewniono także, że nowe wersje będą zawierały rozwiązania pozwalające budować strony w technologii Flash jednocześnie zapewniając im "zrozumienie" z mechanizmami wyszukiwarki internetowej Google.Pierwszą sesję warsztatową poprowadził Piotr Walczyszyn, który pokazał jak tworzyć aplikację AIR we Flash CS4, drugą Michał Zwoliński, którego prezentacja dotyczyła połączenia Flexa i PHP Zend Framework. Ben Forta poprowadził wykład zatytułowany "Wprowadzenie do LiveCycle Data Services". RIA w biznesie - Tadeusz Chełkowski z firmy Adobe prezentował jak można wykorzystywać LiveCycle w przedsiębiorstwach przy zarządzaniu procesami biznesowymi.

Podczas konferencji wręczono nagrody w konkursie Flex Challenge. Mateusz Małczak zajął pierwsze miejsce dzięki autorskiej aplikacji Cartoonair. Ars Thanea zaprezentowała model prowadzenia prac nad MyDeco Room Planner, bardzo interesującym projektem pozwalającym na budowanie i dekorowanie wnętrz. Jędrzej Danko z firmy Media Ambassador poprowadził prezentację na temat wydajnego zastosowania nowinek zawartych w ColdFusion 8 i zapowiedział powołanie polskiej grupy użytkowników ColdFusion. Inicjatywa jest godna uwagi, gdyż w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, w Polsce technologia ta nie cieszy się aż tak wielką popularnością. Przedstawiciele firmy Janmedia zaprezentowali sposób wdrożenia aplikacji MBO (Management By Objectives), systemu do oceny kompetencji pracowników i realizacji założonych celów, przy okazji poruszając kilka ważnych kwestji związanych z wyzwaniami związanymi z zastosowaniem wzorca MVP. Całe spotkanie należy ocenić jako udane. Była to unikalna możliwość spotkania się w gronie specjalistów i pasjonatów technologii Adobe, dyskusji i wymiany doświadczeń.
Hotel Bugatti we Wrocławiu.

Hotel Bugatti we Wrocławiu
Paweł Cichoń (Janmedia) oraz Jędrzej Danko (Media Ambassador)

Paweł Cichoń (Janmedia) oraz Jędrzej Danko (Media Ambassador)
Pierwsi goście.

Pierwsi goście


Oficjalne przywitanie przybyłych gości
Ben Forte na temat architektury platformy Flash.

Ben Forta na temat architektury platformy Flash.Przedstawiono imponujące podsumowanie pokazujące dostępność Flasha na różnych platformach i urządzeniach.

Przedstawiono imponujące podsumowanie pokazujące dostępność Flasha na różnych platformach i urządzeniach
Wszystkie wątpliwości rozwiane. Pozostaje tylko aplauz.

Wszystkie wątpliwości rozwiane. Pozostaje tylko aplauz ;-)
Krótka przerwa na kawę i ciastko.

Krótka przerwa na kawę i ciastkoBen Forta, organizatorzy, prelegenci;

Ben Forta, organizatorzy, prelegenciPiotr Walczyszyn, prelekcja na temat budowania aplikacji AIR w Flash CS4

Piotr Walczyszyn, prelekcja na temat budowania aplikacji AIR w Flash CS4 ...Piotr Walczyszyn, prelekcja na temat budowania aplikacji AIR w Flash CS4

... była wzbogacona o liczne przykłady ...
Piotr Walczyszyn, prelekcja na temat budowania aplikacji AIR w Flash CS4

... i demonstracje ...


Ben Forta poprowadził wykład zatytułowany "Wprowadzenie do LiveCycle Data Services"
RIA w biznesie - Tadeusz Chełkowski

RIA w biznesie - Tadeusz Chełkowski ...


z firmy Adobe prezentował jak można wykorzystywać LiveCycle ...

... w przedsiębiorstwach przy zarządzaniu procesami biznesowymi


Wręczenie nagród konkursu Flex Challenge.

Na laureatów czekały nagrody w postaci laptopów, oraz innych gadżetów


Mateusz Małczak zajął pierwsze miejsce dzięki autorskiej aplikacji Cartoonair


... która wywołała ogromne zainteresowanie wśród uczestników...


... a po bardzo szczegółowej prezentacji została nagrodzona gromkimi brawami


Krzysztof Szymoński, lauerat drugiego miejsca...


...opisywał wyzwania jakim musiał sprostać podczas realizacji generatora ofert dla firmy Vatra

Marcin Klimek zgłośił projekt w imieniu swoim oraz kolegów z pracy. On także odbierał nagrodę z rąk organizatorów, przyznaną kreatorowi desek surfingowych, projektowi interaktywnemu promującemu perfumy marki Tom Tailor.


MyDeco Room Planner - zaprojektuj pokój online


Efektywne tworzenie aplikacji RIA ...


... w technologii ColdFusion - Media Ambassador


Raiffeisen MBO - model MVP w praktyce© dobreprogramy
s