FoxRun

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Kiedy jest potrzeba poprawić sobie humor, na to również są darmowe gry. Bezpłatny projekt FoxRun, opowiadający dzieje sympatycznego lisa, na pewno przyniesie szeroki uśmiech na twarz. Zwinny bohater oczywiście nabroił w kurniku i teraz musi zmykać, pogoniony przez żarłocznego psa. To od gracza zależy, czy ujdzie z nietknięta kitą, bowiem na drodze ucieczki pojawia się szereg różnorakich przeszkód do ominięcia.

Sterowanie sprowadza się do opanowania dwóch klawiszy na klawiaturze, przy czym ich kombinacje odpowiadają za zaawansowane ruchy. Z podstawowych akcji mamy wślizg, pozwalający przemknąć szybko pod murkiem, a także skok. Jedno połączone z drugim umożliwia dotarcie na wyżej położoną platformę, zaś wślizg w powietrzu daje krótkie, ale szybkie szybowanie. Nie możemy dać dogonić się psu, bo to wtedy koniec.

Wpadnięcie na murek nie jest jeszcze tragedią, gdyż lis automatycznie zacznie się na niego wdrapywać, trochę spowalniając. Straty da się odrobić poprzez łapanie skrzydeł na trasie. Są też odwracające uwagę kurczaki i piórka odblokowujące specjalne poziomy. W nich rola się nieco odwraca. Futrzasty bohater pędzi za uciekającym kurczakiem, starając się nie tracić prędkości przy pokonywaniu kolejnych przeszkód.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

pomysł, grafika
sterowanie, długość rozgrywki
ocena użytkownika
16.04.2016 15:48

Fajna gra zręcznościowa choć sterowanie trochę kłopotliwe. Na początku trzeba dobrze wyczuć odpowiedni moment skoków. Plus za pomysł, grafikę i wersje portable. Gra mała i lekka ale niestety trochę krótka. Samouczek trochę denerwuje ale wszystko do przejścia.