r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Foxconn wstrzymał zatrudnienia, zainstaluje roboty?

Strona główna Aktualności

Od dawna mówi się o tym, że produkcję oddamy w ręce robotów. Foxconn jest jedną z tych firm, które zamierzają być pionierami i w swoich ogromnych fabrykach już instaluje mechanicznych pracowników, którzy nie będą zmęczeni, mogą pracować całą dobę i nie będą się skarżyć na warunki pracy.

Rekrutacja nowych pracowników w dwóch fabrykach — Zhèngzhōu i Shēnzhèn — została wstrzymana, premie za polecenie pracownika zredukowane i chińskie media spekulują, że kolejne placówki mogą wkrótce otrzymać takie polecenie. Co więcej, debatują także na temat przyczyny zahamowania wzrostu fabryk. Mówi się o dostosowaniu tempa produkcji do zmniejszających się potrzeb rynku, w tym słabej (w porównaniu do oczekiwań) sprzedaży iPhone'a 5. Wśród informatorów z wewnątrz firmy nie brakuje też twierdzących, że Foxconn szykuje stanowiska dla robotów i sztucznej inteligencji.

W zeszłym roku Guo Taiming, CEO Foxconnu, zapowiedział, że w ciągu 5-10 lat w fabryce proste i powtarzalne czynności będą wykonywać roboty. Na niektórych halach, na przykład w Luòyáng, maszyny już pracują na swoich stanowiskach. Jednak ze względu na skomplikowanie procesu, wiele czynności wciąż będzie wymagać ludzkich oczu i rąk.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.