reklama

Foxconn zatrudniał nieletnich, co może zagrozić wizerunkowi Nintendo

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Nintendo utożsamiane jest od lat z rozrywką raczej dla dzieci. Firma robi konsole skierowane głównie do młodego odbiorcy, na dalszym planie mając szukającego dojrzałej zabawy gracza. „Tradycja” będzie kontynuowana w przypadku szykowanego na koniec listopada Wii U. Sęk w tym, że przed debiutem rynkowym urządzenia mamy kolejną aferę w fabrykach Foxconna, gdzie m.in. składane są konsolki. Składane, jak się okazało, przez nieletnich.

Za korzystanie z taniej siły roboczej dostawało się po głowie już Apple, ale wylewanie na firmę z Cupertino pomyj przyjmuje się już jako chleb powszedni, podczas gdy Nintendo miało dotąd mniej zszarganą opinię. Jak podaje Reuters, zmuszony do poradzenia sobie z problemem braku pracowników Foxconn zaczął „na lewo” zatrudniać osoby poniżej legalnego w Chinach wieku 16 lat. Nie łączy się faktu bezpośrednio z produkcją Wii U, ale informacja, która poszła w świat wystarczy, by wywołać mały marketingowy niesmak przed premierą sprzętu.

Nintendo rzecz jasna na swój sposób próbuje odciąć się od głośnego odkrycia mediów. Japończycy badają sprawę w fabrykach firmy Foxconn, na każdym kroku podkreślając, że starają się zawsze odpowiedzialnie podchodzić do kwestii związanych z produkcją, w tym kto i w jakich warunkach wytwarza ich urządzenia. Mają swój zestaw wytycznych, których powinni trzymać się partnerzy. Jeśli ktoś ich nie przestrzega, musi swoje postępowanie zmienić...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić