r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Foxconn zatrudniał nieletnich, co może zagrozić wizerunkowi Nintendo

Strona główna Aktualności

Nintendo utożsamiane jest od lat z rozrywką raczej dla dzieci. Firma robi konsole skierowane głównie do młodego odbiorcy, na dalszym planie mając szukającego dojrzałej zabawy gracza. „Tradycja” będzie kontynuowana w przypadku szykowanego na koniec listopada Wii U. Sęk w tym, że przed debiutem rynkowym urządzenia mamy kolejną aferę w fabrykach Foxconna, gdzie m.in. składane są konsolki. Składane, jak się okazało, przez nieletnich.

Za korzystanie z taniej siły roboczej dostawało się po głowie już Apple, ale wylewanie na firmę z Cupertino pomyj przyjmuje się już jako chleb powszedni, podczas gdy Nintendo miało dotąd mniej zszarganą opinię. Jak podaje Reuters, zmuszony do poradzenia sobie z problemem braku pracowników Foxconn zaczął „na lewo” zatrudniać osoby poniżej legalnego w Chinach wieku 16 lat. Nie łączy się faktu bezpośrednio z produkcją Wii U, ale informacja, która poszła w świat wystarczy, by wywołać mały marketingowy niesmak przed premierą sprzętu.

Nintendo rzecz jasna na swój sposób próbuje odciąć się od głośnego odkrycia mediów. Japończycy badają sprawę w fabrykach firmy Foxconn, na każdym kroku podkreślając, że starają się zawsze odpowiedzialnie podchodzić do kwestii związanych z produkcją, w tym kto i w jakich warunkach wytwarza ich urządzenia. Mają swój zestaw wytycznych, których powinni trzymać się partnerzy. Jeśli ktoś ich nie przestrzega, musi swoje postępowanie zmienić...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.