Francja będzie jednak odcinać piratów

Strona główna Aktualności

O autorze

Francuskie Zgromadzenie Narodowe stosunkiem 285 do 225 głosów przegłosowało ustawę określaną potocznie jako HADOPI 2. Powołuje ona do życia urząd ścigający internetowych piratów i mający kompetencje odcinania ich od sieci po uprzednim wyroku sądu. Nim nowe regulacje wejdą w życie, muszą jeszcze zyskać akceptację specjalnej komisji.

Francuska ustawa antypiracka HADOPI 2 to już druga tego typu inicjatywa administracji prezydenta Sarkozy'ego. Poprzedni, bardzo podobny projekt został zakwestionowany przez Trybunał Konstytucyjny z powodu naruszenia zasady domniemania niewinności.

W myśl nowych przepisów pirat pobierający nielegalne treści ma zostać dwukrotnie ostrzeżony o możliwych konsekwencjach swojego postępowania a w przypadku dalszego łamania prawa po szybkim wyroku sądu będzie następować odcięcie go od sieci. Gdyby ustawa w obecnym kształcie została ostatecznie przyjęta, Francja stała by się państwem o najbardziej restrykcyjnym prawie antypirackim w całej Unii Europejskiej.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych