r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Francja: łącze 100 Mb/s dla większości obywateli

Strona główna Aktualności

Francuski rząd zamierza wspierać rozwój rodzimej gospodarki poprzez zapewnienie swoim obywatelom dostępu do szerokopasmowego Internetu. W ciągu następnych dziesięciu lat około 70 procent mieszkańców tego kraju ma uzyskać możliwość korzystania z łącza o przepustowości 100 Mb/s.

Po słynnej krucjacie przeciwko piractwu, prezydent Francji postanowił podjąć pewne kroki w celu reformy infrastruktury zapewniającej obywatelom tego kraju dostęp do Sieci. Warto podkreślić, że głównym celem takiej inwestycji ma być stymulowanie rozwoju gospodarczego, który dość znacznie ucierpiał w czasie ostatniego kryzysu ekonomicznego. Koszt całego przedsięwzięcia ma się zamknąć w kwocie około 7 miliardów dolarów. Pieniądze te pochodzić będą z emisji obligacji oraz pożyczek zaciągniętych w większych bankach.

Przypomnijmy, że z podobną inicjatywą wyszły również fińskie władze o czym informowaliśmy w październiku. Od lipca przyszłego roku obywatele kraju mają mieć zagwarantowany dostęp do łącza internetowego o przepustowości równiej 1 Mb/s. Prędkość 100 Mb na sekundę ma zostać osiągnięta w roku 2015.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.