r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Francja nie odpuszcza piratom

Strona główna Aktualności

O autorze

Choć ostatnia próba odcinania piratów od Internetu zakończyła się fiaskiem (uchwalone prawo zakwestionowała Rada Konstytucyjna) rząd Sarkozy'ego ma nowy pomysł na walkę z osobami pobierającymi nielegalne treści z sieci P2P - szybkie wyroki sądowe.

Francuski odpowiednik naszego Trybunału Konstytucyjnego, który uznał w czerwcu nową ustawę antypiracką za niezgodną z konstytucją argumentował, że nie można odcinać obywateli od sieci bez wyroku sądu. Ustawodawca, przygotowując się do ponownego wprowadzenia wcześniej zakwestionowanego prawa postanowił obejść te ograniczenia zapisując w ustawie stwierdzenie, że organizacja antypiracka Hadopi ma zwracać się do sądu za każdym razem, gdy stwierdzi trzykrotne naruszenie praw autorskich.

Procesy sądowe dla piratów mają mieć charakter przyspieszony i według niektórych źródeł mogą trwać tylko... 5 minut. W przypadku stwierdzenia winy poza odcięciem od sieci skazany musi się liczyć z grzywną do 300 tys. euro a nawet pozbawieniem wolności do lat dwóch.

Nowa ustawa jest już na ścieżce legislacyjnej i została przegłosowana w Senacie. Teraz projekt musi być zaakceptowany przez Zgromadzenie Narodowe, co ma nastąpić w ciągu kilku tygodni. Gdyby nowa ustawa antypiracka weszła w życie, byłaby najbardziej rygorystyczną spośród wszystkich w Unii Europejskiej.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.